Yates võitis viimase etapi, Evenepoel pälvis üldvõidu, Taaramäe 19.

Rein Taaramäe

Araabia Ühendemiraatide velotuuri seitsmendal etapil pälvis esikoha britt Adam Yates (UAE Team Emirates), üldvõidu teenis valitsev maailmameister Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step). Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) lõpetas kokkuvõttes 19. kohal.

Viimane 153-kilomeetrine etapp lõppes legendaarse Jebel Hafeeti tõusu otsas. Yates jättis Evenepoeli maha viimasel kilomeetril ning pälvis uue tiimi värvides esimese võidu. Valitsev maailmameister kaotas talle kümne sekundiga ning kolmanda koha napsas endale prantslane Geoffrey Bouchard (AG2R Citroen Team; +0.42), kes alistas finišispurdiga ameeriklase Sepp Kussi (Jumbo-Visma; +0.47). Taaramäe lõpetas 22. kohal, kaotades võitjale kahe minuti ja 11 sekundiga.

„Ma ei ole teinud veel spetsiifilist tööd tõusudel ega pikemaid pingutusi, seega olen tulemusega väga rahul. Ma ei oodanud, et ma võiksin juba võidutseda. Ma tulin muidugi head tulemust püüdma, aga võita järgmiseid minutiga on päris palju. See näitab, et ma olen heas vormis,“ ütles Evenepoel, kes plaanib startida aasta esimesel suurtuuril Giro d’Italia.

Kokkuvõttes astusid Evenepoeli kõrval pjedestaalile austraallane Luke Plapp (Ineos Grenadiers; +0.59) ja Yates (+1.00). Taaramäe pälvis kokkuvõttes 19. koha, jäädes võitjale alla kolme minuti ja 34 sekundiga.

Loe veel:

25.02 Merlier teenis teise etapivõidu, Taaramäe lõpetas peagrupis
24.02 Groenewegen tegi vigade paranduse, Taaramäe lõpetas peagrupis
23.02 Molano teenis etapivõidu, Taaramäe finišeeris peagrupis
22.02 Rubio teenis oma sünnipäeval karjääri esimese profivõidu, Taaramäe 17.
21.02 Meeskondliku temposõidu etapi võitis Soudal – Quick Step, Taaramäe koduklubi oli 12.
20.02 AÜE velotuuril võitis millimeetrite mängus Merlier, Taaramäe finišeeris peagrupis

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X