Yates võitis Romandia velotuuril etapi ja kerkis liidriks, Taaramäe 25.

Šveitsis jätkunud Romandia velotuuri (2.UWT) neljandal etapil (Sion – Thyon 2000; 161,6 km) pälvis esikoha britt Adam Yates (UAE Team Emirates), kes kerkis parimaks ka üldarvestuses. Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) jätkab 25. positsioonil. 

Yates tegi pikal lõputõusul otsustava rünnaku neli kilomeetrit enne finišit. Lõpujoonel edestas ta prantslast Thibaut Pinot’d (Groupama – FDJ) seitsme ja Damiano Carusot (Bahrain – Victorious) 19 sekundiga. Taaramäe lõpetas etapi 25. kohal, jäädes Yatesist maha kolme minuti ja 14 sekundiga.

Enne pühapäeval sõidetavat viimast etappi kerkis Yates esikohale ka üldarvestuses. Talle järgnevad Matteo Jorgenson (Movistar; +0.19) ja Caruso (+0.27). Taaramäe on kokkuvõttes 25. kohal, kaotades parimale kolme minuti ja 57 sekundiga.

Viimasel etapil sõidetakse 170,8 kilomeetrit. Trassile jääb üks teise ja üks kolmanda kategooria tõus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X