Yates võitis Pariisi – Nizza velotuuri viimase etapi, Roglic pälvis üldvõidu, Taaramäe katkestas

Pariisi – Nizza velotuuri (2.UWT) viimasel, kaheksandal etapil teenis soolovõidu britt Simon Yates (Team BikeExchange – Jayco). Kolmandana finišisse jõudnud Primož Roglic (Jumbo-Visma) kindlustas üldvõidu. Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux) katkestas võistluse.

Yates ründas vihmasel etapil legendaarsel Col d’Eze’i tõusul ning sai vahepeal lähimate jälitajate Wout van Aerti ja Rogliciga sisse umbes poole minuti suuruse vahe. Tänu Van Aerti kaasabile vähenes briti edumaa duo ees finišiks üheksale sekundile, mis oli piisav, et Roglic üldvõidu pälviks. Yates kaotas talle lõpuks kokkuvõttes 29 sekundiga ning Colombia rattur Daniel Felipe Martinez (Ineos Grenadiers) kahe minuti ja 37 sekundiga. Neljanda koha teenis seejuures Simoni kaksikvend Adam Yates (Ineos Grenadiers; +3.29).

Hollandis sõidetud Albert Achterhes Profonde van Drenthe (UCI 1.2; 198,1 km) ühepäevasõidul pälvis esikoha belglane Dries van Gestel (TotalEnergies; 5:08.47). Pjedestaali madalamatele astmetele mahtusid ungarlane Barnabas Peak (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux; +0.05) ja prantslane Hugo Hofstetter (Team Arkea Samsic; +0.05).

Markus Pajur (Team Arkea Samsic) finišeeris grupis, mis kaotas võitjale ühe minuti ja 14 sekundiga ning sai 25. koha. Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB; +1.47) sai kirja 49. tulemuse. Kokku lõpetas võistluse 65 ratturit.

Samuti Hollandis peetud Dorpenomloop Rucpheni (UCI 1.2; 186 km) ühepäevasõidul lõpetas Rait Ärm (Equipe continentale Groupama-FDJ; +0.18) suures grupis, saades kirja 56. koha. Võistluse võitis kodupubliku rõõmuks Maikel Zijaard (Volkerwessels Cycling Team; 4:07.33), edestades belglasi Sasha Weemaesi (Sport Vlaanderen – Baloise; +0.04) ja Timothy Duponti (Bingoal Pauwels Sauces WB; +0.04). Ärmi meeskonnakaaslased Jensen Plowright ja Paul Penhoet pidid leppima vastavalt neljanda ja viienda kohaga.

Portugalis toimunud ühepäevasõidul Classica da Arrabida – Cyclin’ Portugal (UCI 1.2) oli koroonaviiruse läbi põdemise järel stardis Mihkel Räim (Burgos BH; +5.58), pälvides 94. koha. Valitseva Eesti meistri roll selles sõidus oli aidata meeskonnakaaslasi. Võistluse võitis Orluis Aular (Caja Rural – Seguros RGA), edestades portugallasi Luis Gomest (Kelly/Simoldes/UDO) ja Luis Mendoncat (Classdrive Q8 Anicolor).