Yates võitis etapi, Kangert kaotas enam kui veerand tundi

Itaalia velotuuri üheksanda etapi (Pesco Sannita – Gran Sasso d’Italia; 225 km) võitis britt Simon Yates (Mitchelton-Scott), kes säilitas ka üldliidri koha.

Tänane etapp lõppes esimese kategooria tõusuga ja Yates (5:54.13) edestas seal sama aja saanud prantslast Thibaut Pinot’d (Groupama – FDJ) ja kolumblast Johan Esteban Chavest (Mitchelton-Scott).

Kokkuvõttes on Yatesi edu nüüd teiseks kerkinud Chavesi ees 32 ja kolmandaks langenud mulluse Giro üldvõitja Tom Dumoulini (Team Sunweb) ees 38 sekundit. Pinot kaotab neljandana 45 ja itaallane Domenico Pozzovivo (Bahrain Merida) viiendana 57 sekundit.

Tanel Kangert täna Astana paremate sekka ei kuulunud ja lõpetas 72. kohal. Kaotust Yatesile kogunes tervelt 16.42. Kokkuvõttes kukkus eestlane 36. positsioonile (+18.53).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X