Yates pälvis viienda Giro d’Italia etapivõidu, Taaramäe 81., Van der Poel jätkab liidrina

Giro d'Italia 2022

Aasta esimese suurtuuri, Giro d’Italia teisel etapil, 9,2-kilomeetrises temposõidus pälvis esikoha britt Simon Yates (Team BikeExchange – Jayco). Liidrisärgis sõitnud Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) lõpetas teisel kohal ning jätkab üldarvestuses parimana.

Yatesi võiduajaks mõõdeti 11 minutit ja 50 sekundit, millega ta edestas Van der Poeli kolme ja valitsevat Hollandi temposõidu meistrit Tom Dumoulini viie sekundiga. Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 81. koha, kaotades etapivõitjale 50 sekundiga.

„Kahtlemata on tegu minu parima TT-võiduga. Ma olen väga õnnelik, sest see oli veidi ootamatu,“ tunnistas Yates, kelle jaoks oli tegemist viienda Giro d’Italia etapivõiduga. „Ma sõitsin nii kiiresti kui suutsin, ka siledal osal. Ma ei olnud oma võidus enne kindel, kui Mathieu ka finišijoone ületas. Tänane etapp oli kõigest kümne minuti pikkune pingutus, siin on neid veel palju tulemas.“

Ka Van der Poel oli oma soorituse üle õnnelik. „Ma oleksin sellisele esitlusele hea meelega enne starti alla kirjutanud. Ma sain väga hästi hakkama. Kaotasin võitjale väga vähe ja saan startida homme roosas liidrisärgis. Võib-olla saan seda kanda isegi kauem, sest tulemas on sprinterite etapp,“ ütles Van der Poel, kes edestab üldarvestuses Yatesi 11 ja Dumoulini 16 sekundiga. Taaramäe jätkab kokkuvõttes 60. positsioonil (+1.35).

Kolmandal etapil sõidavad ratturid Ungari teedel 201 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X