Yates pälvis Giro d’Italial teise etapivõidu, Carapaz kerkis uueks liidriks

Giro d’Italia 14. etapil (Santena – Torino; 147 km) pälvis esikoha Suurbritannia rattur Simon Yates (BikeExchange – Jayco: 3:43.44). Velotuuri roosa särgi sai enda selga ecuadorlane Richard Carapaz (Ineos Grenadiers). Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux) jätkab kokkuvõttes 35. kohal.

Etapi teises pooles ootas rattureid ees neli teise kategooriaga tõusu, mis andis võimaluse võistlusel kaardid segamini lüüa. Seda tehtigi. Yates ründas seejuures viimasel allamäge lõigul ning pälvis sellelt velotuurilt teise etapivõidu, edestades austraallast Jai Hindleyt (Bora – Hansgrohe), Carapazi ja itaallast Vincenzo Nibalit (Astana Qazaqstan) 15 sekundiga. Viienda koha sai Taaramäe klubikaaslane Domenico Pozzovivo, kaotades Yatesile 28 sekundiga.

Senine velotuuri üldliider Juan Pedro Lopez (Trek – Segafredo) kaotas võitjale nelja minuti ja 25 sekundiga ning langetas ta kokkuvõttes üheksandale positsioonile. Roosa liidrisärgi sai selga 2019. aasta Giro d’Italia üldvõitja Carapaz, kes edestap Hindleyt seitsme ja Almeidat 30 sekundiga. Taaramäe klubikaaslane Pozzovivo jätkab kuuendal positsioonil (+1.01) ning Taaramäe ise 35. kohal (+51.08).

Pühapäeval ootab rattureid 177 kilomeetrit Rivarolo Canavese linnast Cogne linna. Trassile jääb kaks esimese kategooria mäge.