Wout van Aert võitis esimese pausijärgse suure sõidu, Norman Vahtra katkestas

van

Esimeses koroonaviiruse pandeemia järgse UCI World Touri kategoria jalgrattavõistluse võitis belglane Wout van Aert (Jumbo-Visma), kes oli Strade Bianche ühepäevasõidul esimene ajaga 4:58.56.

Sienas alanud ja lõppenud 184-kilomeetrisel ettevõtmisel edestas ta täpselt poole minutiga itaallast Davide Formolot (UAE – Team Emirates) ja 32 sekundiga sakslast Maximilian Schachmanni (Bora – Hansgrohe).

Kahel varasemal Strade Bianche võidusõidul kolmanda kohaga leppima pidanud cyclocrossi täht van Aert ründas kümme kilomeetrit enne lõppu viieliikmelisest juhtgrupist ja suutis konkurentidega vahe sisse jätta.

“Kui lõpetad kaks korda kolmandana, siis mõistagi lisab see enesekindlust,” kommenteeris võitja pärast finišit. “Täna oli pikk kannatuste päev. Ma ei usu, et keegi end suurepäraselt tundis. Palavus oli tappev, aga keskendusin hüdratsiooniprotsessile ja lõpus oli mul veel midagi järel.”

Strade Bianchel startis ka eestlane Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation), kes oli üks paljudest katkestajatest. Finišini jõudis kõigest 42 ratturit.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X