Wout van Aert tuli, nägi ja võitis

FFxaVLCXoAEuo67

Belgias Boomis toimunud cyclo-crossi sarja Superprestige etapil tegi hooaja avavõistluse Wout van Aert (Jumbo-Visma), kes väga poristes tingimustes pani oma võimu ülekaalukalt maksma. Naiste seas oli parim valitsev maailmameister Lucinda Brand (Baloise Trek Lions).

Belgia cyclo-crossi meister Van Aert (56.29) edestas finišis kaasmaalast Toon Aertsi (Baloise Trek Lions) ühe minuti ja 40 sekundiga ning valitsevat Euroopa meistrit Lars van der Haari (Baloise Trek Lions) ühe minuti ja 48 sekundiga. Kuue parema hulka mahtusid veel Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal; +1.52), Pim Ronhaar (Baloise Trek Lions; +1.54) ja Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen-Bingoal; +2.01).

Naiste sõidus läks kolmikvõit Hollandisse. Brand (47.24) edestas kaasmaalannasid Inge van der Heijdeni (777) ja Denise Betsemad (Pauwels Sauzen – Bingoal)  vastavalt 37 ja 43 sekundiga. Esimese kuue hulka mahtusid veel kanadalanna Maghalie Rochette (+0.59) ning hollandlannad Fem van Empel (Pauwels Sauzen – Bingoal; +1.04) ja Annemarie Worst (777; +1.18).

Pühapäeval pidi Belgias Antwerpenis toimuma MK-sarja etapp, kuid see jäetakse koroonaviiruse pandeemiast tulenevate piirangute tõttu ära. Järgmine MK-etapp toimub 12. detsembril Itaalias Val di Soles.

Foto: Kuvatõmmis/Eurosport

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X