Wout van Aert näitas enne MM-i võimu, naistest oli parim Shirin van Anrooij

324352444_576981330913908_6999290389158462030_n

Cyclo-crossi maailma karika sarja etapil Belgias Zonhovenis võidutsenud Belgia meister Wout van Aert näitas enne maailmameistrivõistluseid, et temast on saanud tiitlile peamine favoriit. Naiste sõidu võitis Shirin van Anrooij.

Viimasele sellel hooajal Belgias sõidetud cyclo-crossi MK-etapile oli iseloomulikuks liivane rada. Van Aert võidutses ajaga 58.49, jättes lähima jälitaja Mathieu van der Poeli ühe minuti ja 23 sekundi kaugusele. Kolmanda koha sai kodupubliku rõõmuks Laurens Sweeck (+1.31).

„See oli kindlast üks väga raske matk,“ naljatles Van Aert finišis, kes on sel hooajal võitnud 11 osaletud võistlusest kaheksa. Van der Poel lisas: „Kõik ei läinud päris täpselt nii nagu mulle oleks meeldinud. Mu selg valutav taas ja see on masendav. Raske on keskenduda, kui pean pidevalt valule mõtlema. Suudan teha võib-olla vaid pool ringi tempos, mis mulle meeldiks.“

Nii Van Aert kui Van der Poel liituvad nüüd oma maanteeklubidega, et teha nendega koos kaasa hooajavälised ettevalmistuslaagrid ning naasevad seejärel cyclo-crossi radadele 5. veebruaril, mil Hoogerheide’is sõidetakse maailmameistrivõistlused. Tiitlikaitsja Thomas Pidcock on juba kinnitanud, et tema tänavu starti ei tule.

Naiste klassis käib endiselt tihe heitlus hollandlannade vahel, kes jagasid omavahel suisa esimesed seitse kohta. Võidu teenis Van Anrooij ajaga 51.44, edestades Puck Pieterset 37 ja Fem van Empelit 54 sekundiga.

Cyclo-crossi MK-sarjas on jäänud veel kaks etappi, mis sõidetakse 22. jaanuaril Hispaanias Benidormis ja 29. jaanuaril Prantsusmaal Besanconis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X