Welsfordilt kübaratrikk, Mihkels aitas meeskonnakaaslase teiseks: siiani meie tiimilt parim esitus

Madis Mihkels

Austraalias jätkunud 24. Santos Tour Down Under velotuuri (2.UWT) neljandal etapil (Murray Bridge – Port Elliot; 136,2 km) tegi kübaratriki austraallane Sam Welsford (Bora-Hansgrohe). Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) aitas meeskonnakaaslase Biniam Girmay teiseks.

Samuti esimesel ja kolmandal etapil võidutsenud Welsford (2:59.50) jättis enda selja taha Girmay ja hollandlase Lars Boveni (Alpecin-Deceuninck). 63. positsioonil lõpetanud Mihkelsi sõnul on austraallane hetkel hoos ja teine koht oli maksimum, mis võtta oli. „Siiani meie tiimilt parim esitus. Vedasin Biniami viimaseks kurviks 3.-4. positsioonile, kust jäi 500 meetrit lõpuni. Ta alustas sprinti Welsfordi selja tagant, kuid austraallasele on hetkel väga raske vastu saada,“ ütles Mihkels.

Üldarvestuses jätkab liidrina mehhiklane Isaac Del Toro (UAE Team Emirates). Girmay kaotab talle ühe ja uusmeremaalane Corbin Strong (Israel – Premier Tech) kahe sekundiga. Mihkels (+1.10) hoiab 77. kohta.

Viimased kaks etappi lõppevad tõusude otsas. Laupäeval on kavas 129,3-kilomeetrit marsruudil Christies Beach – Willunga Hill (3,4 km; 7,3%).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X