WCC naiskonna treener Elina Tasasest: ta on tiimi noorim, aga rattal väga osav ning suudab hästi mägedest üles saada

Esimest aastat kuni 23-aastaste naiste seltskonnas võistelnud Elina Tasane pedaalis tänavu rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) loodud naiskonnas WCC Team. Samas klubis jätkab ta ka järgmisel aastal.

WCC Team võistles tänavu kokku 37 võistluspäeva, millest 20 olid ühepäevasõidud. Kokku teeniti neli võitu. Kaheksast eri riigist pärit sõitjad said end proovile panna Hispaanias, Belgias, Prantsusmaal, Šveitsis ja Itaalias.

„19-aastane Elina on meie tiimi noorim liige, kuid kui sa näed teda sõitmas, siis vanus ununeb,“ ütles WCC Teami treener ja spordidirektor Cristina San Emeterio naiskonnas sõitva ainsa eestlanna kohta. „Ta on väga osav, võib-olla seepärast, et ta on sõitnud cyclo-crossi, ja ta on mõistnud, et ta suudab hästi mägedest üles saada. Ta astub uuele hooajale vastu hea mentaliteediga ning on valmis võitude nimel heitlema.“

Lisaks Tasasele sõidavad WCC Teamis veel Colombia rattur Natalia Franco, etiooplanna Selam Amha Gerefiel, tšehhitar Veronika Jandova, jaapanlanna Yumi Kajihara, valgevenelanna Diana Lebedz, lõuna-aafriklanna Madelaine le Roux ja argentiinlanna Luciana Roland.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X