Wattbike 10. hooaja 2. etapp

Erki-Laanemae2

Tallinna 10. lahtised meistrivõistlused siserattal Wattbike said pühapäeval, 27. jaanuaril põneva jätku, kui sõideti väikese vahega kaks distantsi – 1 ja 4 km (noored 1 ja 2 km). Esmalt läbiti raske kilomeeter, millele järgnes pikem distants. Võistlejad pidid oma jõudu jagama mõlema distantsi vahel, mis tegi väljakutse huvitavamaks.

Viljandi rattaklubi tuli kohale lausa 14 sportlasega. Nende seas ka Erki Laanemäe, kes osutus sellel aastal Wattbike stipendiumi konkursi võitjaks. Stipendiumi eesmärk on toetada juunioride vanuseklassi kuuluvat sportlast, kes soovib end arendada eraldistardi distsipliinil. Erki Laanemäe näitas esmakordselt Wattbike võistlussarjast osa võttes oma sisu, sõites välja absoluutarvestuses 4. koha ja juunioride vanuseklassis võidu.

Päeva kiireim oli paljusid üllatanud Siim Kelner, kes oli parim lausa mõlemas sõidus. Teise koha sai vanameister Aivar Jürgenson. Naistest oli kiireim parasportlane Mari‑Liis Juul. M16 vanuseklassi kiireim oli Tony Tamm Viljandi rattaklubist.

Noorte arvestuses oli parim Siim Eenma. Talle järgnesid kaks N16 vanuseklassi kuuluvat Viljandi rattaklubi kasvandikku Elina Tasane ja Kirke Reier.

Sarja liidriks tõusis Aivar Jürgenson. Noorte liider on Siim Eenma. Kõik tulemused ja sarja kohta info on üleval veebilehel www.aerobike.ee ja pildid Wattbike võistlussarja Facebooki lehel.

Järgmine etapp toimub 10. veebruaril 2019, kui sõidetakse jälle kaks sõitu järjestikku – 10 km ja 200 m (noortel 4 km ja 200 m). Startida saab nii Tallinnas kui Tartus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X