Vueltal võidutses Taaramäe meeskonnakaaslane, üldliidrina jätkab Evenepoel

Hispaania velotuuri üheksandal etapil (Villaviciosa – Les Praeres. Nava; 171,4 km) pälvis võidu Rein Taaramäe tiimikaaslane Louis Meintjes (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux; 4:32.39). Eestlane ise lõpetas 19. positsioonil. Üldliidrina jätkab Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl).

Meintjes kuulus pühapäevasel etapil jooksikute hulka ning edestas mäefinišis itaallasi Samuele Battistellat (Astana Qazaqstan) ühe minuti ja ühe sekundiga ning Edoardo Zambaninit (Bahrain – Victorious) ühe minuti ja 14 sekundiga. Neljandale kohale sõitis end punases liidrisärgis võistlev Evenepoel, kes jäi Meintjesile alla ühe minuti ja 34 sekundiga. Taaramäe kaotas meeskonnakaaslasele kolme minuti ja 42 sekundiga.

30-aastasest Lõuna-Aafrika Vabariigi ratturist sai ühtlasi teine oma riigi sõitja, kes suurtuuril etapivõidu teeninud. Esimesena sai sellega hakkama Robert Hunter 1999. ja 2001. aastal.

Velotuuri üldarvestuses kasvatas Evenepoel edu hispaanlase Enric Masi (Movistar Team) ees ühele minutile ja 12 sekundile. Kolmandana jätkab tiitlikaitsja Primož Roglic (Jumbo-Visma; +1.53). Taaramäe on kokkuvõttes 37. kohal, kaotades parimale 24 minuti ja 49 sekundiga.

Esmaspäeval on Hispaania velotuuril puhkepäev.

Loe veel:
28.08 ERR Sport Võidumees Meintjes: Taaramäe on inspireeriv ja eriline rattur
28.08 ERR Sport Taaramäe tiimikaaslane võitis etapi, Evenepoel kasvatas edu

Impression
X