Vuelta temposõiduetapil oli parim Ganna, Taaramäe 43.

Rein Taaramäe

Vuelta velotuur jätkus 25,8-kilomeetrise temposõiduga. Võidu pälvis valitsev Itaalia meister Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), valitsev Eesti meister Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) teenis 43. koha.

Ganna võiduajaks mõõdeti 27 minutit ja 39 sekundit, millega ta edestas valitsevat maailmameistrit Remco Evenepoeli (Soudal – Quick Step) 16 sekundiga. Kolmanda aja sõitis välja sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma), kes jäi Gannale alla 36 sekundiga. Taaramäe kaotas võitjale kahe minuti ja 56 sekundiga.

“Viimase hetkeni ei teadnud, kuidas sõidan, aga kui stardirambilt alla tulin, siis vaatasin, et hea ja turvaline rada, kena ilm, lihtsad kurvid. Otsustasin endast maksimumi anda,” rääkis Taaramäe ERR-ile.

Velotuuri üldliidrina jätkab ameeriklane Sepp Kuss (Jumbo-Visma), edestades hispaanlast Marc Soleri (UAE Team Emirates) 26 sekundiga ja Evenepoeli ühe minuti ja üheksa sekundiga. Taaramäe jätkab 106. positsioonil (+1:20.08).

Kolmapäeval ootab rattureid ees 163,2 kilomeetrit. Etapi finiš on esimese kategooria tõusu otsas (6,5 km, 6,7%).