Vuelta kuuendal etapil pälvis soolovõidu Kuss, üldliidriks kerkis Martinez

374494933_682636407238919_7323247113465757796_n

Vuelta velotuuri kuuendal etapil (La Vall d’Uixo – Javalambre observatoorium; 183,1 km) võidutses ameeriklane Sepp Kuss (Jumbo-Visma). Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) sai 91. koha.

Kuss (4:27.29) ründas lõputõusul jooksikute hulgast ligi kolm kilomeetrit enne finišijoont ja teenis kindla esikoha. Prantslased Lenny Martinez (Groupama – FDJ) ja Romain Bardet (Team dsm-firmenich) kaotasid talle vastavalt 26 ja 31 sekundiga. Taaramäe jäi võitjast maha 22 minuti ja 57 sekundiga.

Martinezile piisas teisest kohast, et kerkida uueks velotuuri üldliidriks. Kuss jääb temast kaheksa ja hispaanlane Marc Soler (UAE Team Emirates) 51 sekundi kaugusele. Kuuendale etapile liidrina startinud tiitlikaitsja Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step) lõpetas päeva 24. positsioonil, kaotades Kussile kolme minuti ja 24 sekundiga. Kokkuvõttes langes ta nüüd üheksandaks, jäädes Martinezist kahe minuti ja 47 sekundi kaugusele. Taaramäe jätkab 108. kohal (+45.43).

Reedel ootab rattureid ees 200,8 kilomeetrit marsruudil Utiel – Oliva.