Vuelta 2018: üheksa mäefinišit ja 40 km temposõitu

vuelta0

Malaga provintsis Estepona linnas esitleti Hispaania velotuuri programmi. Lõuna-Hispaania piirkond võõrustab Vuelta kolme esimest etappi ja neljanda starti. Esimene kord pärast 2009. aastat algab aasta viimane suurtuur individuaalse eraldistardiga, kui Malaga tänavatel tuleb läbida 8 km.

Eriti karm on Vuelta lõpp, mis koondab endas kuut mäefinišit kaheksa päeva jooksul ja 32 km temposõitu. Viimased otsustavad mäeetapid toimuvad Andorras. Näiteks eelviimase etapi pikkuseks on kõigest 105,8 km, kuid selle vältel tuleb võtta 4000 tõusumeetrit Coll de la Gallina tippu.

Vuelta on tuntud oma mägiste etappide poolest, kuid tavaliselt pole tuuri nii hilises faasis Püreneedes võidu sõidetud. Kokku on üheksa mäefinišit ja sarnaselt eelmisele aastale on igal nädalal kavas kolm. Augusti lõpus ja septembri alguses kimbutab rattureid ka eeldatavalt kõrge temperatuur, mille kontrastiks võivad olla muutlikud olud Andorra mägedes.

Vueltale pannakse pidulik punkt 16. septembril Madridis peetava grupisõiduga.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X