Vos teenis nädal aega enne maailmameistrivõistluseid MK-etapivõidu

Hollandis Hoogerheides toimunud hooaja viimasel MK-etapil pälvisid esikohad Marianne Vos (Team Jumbo-Visma) ja Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal). MK-sarja üldvõidud teenisid valitsev maailmameister Lucinda Brand (Baloise Trek Lions) ja Iserbyt.

Kuu alguses Hollandi meistriks kroonitud Vos (52.14) alistas nädal aega enne MM-i valitseva maailmameistri Brandi (+0.10) ja kaasmaalanna Puck Pieterse (+0.11; Alpecin-Fenix), mis annab talle tiitlivõistlusteks märkimisväärse psühholoogilise eelise. Nimelt on USA-s ees ootamas Hoogerheide rajaga üsna sarnane trass.

„Ma olen kõige enam rahul enesetundega, mis mul täna oli. Me teame, et võistlused enne MM-i ei näita midagi, aga mul on hea meel lennata USA-sse väga hea vormiga. Siiski on uuel nädalal uus võistlus,“ ei hakka Vos endale veel MM-i kulda kaela riputama.

Meeste klassis teenis võidu viimasel ringil rünnanud Iserbyt ajaga 1:00.18. Belglane edestas valitsevat Euroopa meistrit Lars van der Haari (Baloise Trek Lions) kahe ja britti Thomas Pidcocki (Ineos Grenadiers) kolme sekundiga. Iserbyt usub, et MM-il on ees ootamas sarnane lahing nagu hooaja viimasel MK-etapil.

„Usun, et see võistlus näitas ära, kes on kõige paremad ratturid. Ma ei usu, et uuel nädalal on ees ootamas palju üllatusi. Peame belglastega hea taktika välja mõtlema. Paneme kaardid ilmselt minu ja Toon Aertsi peale,“ rääkis Iserbyt. „Me nägime EM-il, et viie erineva ratturiga võitma minna ei ole kõige parem mõte. Lars on hetkel väga hea ja Tom samuti. Peame neid kogu tiimiga jälgima.“

MK-sarja üldvõidu pälvisid tänavu Lucinda Brand (Baloise Trek Lions) ja Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal). Brand kogus 15 etapiga 432 punkti, edestades Denise Betsemad (361) ja Pieterset (350), Iserbyt teenis 485 silma, alistades Michael Vanthourenhouti (357) ja Aertsi (348). Foto: UCI Cyclo-cross World Cup

Cyclo-crossi maailmameistrivõistlused toimuvad 29.-30. jaanuarini USA-s Askansases Fayetteville’is. Eliitklassi meeste seas asub võistlusjoonele ka USA-s elav Eesti rattur Jarno Trey.

 

Impression
X