Voltas – Tartu 2024 by CCN alustas Poolas velotuuri, mille nad mullu võitsid

Cycling Tartu

Poolas algas 35. korda solidaarsuse ja olümpiavõitjate velotuur, mille avapäeva järel hoiab Lauri Tamm (Voltas – Tartu 2024 by CCN) üldarvestuses 26. positsiooni.

Avapäeval sõideti kaks etappi. Esmalt 87,6-kilomeetrine võistlus hommikul ja seejärel 119,6-kilomeetrine õhtul. Hommikusel etapil pälvis suures grupifinišis võidu poolakas Patryk Stosz (Team Felt Felbermayr; 1:45.56), edestades kaasmaalast Tobiasz Pawlaki (Mazowsze Serce Polski) ja belglast Sente Sentjensi (Alpecin-Deceuninck Development Team). Voltas – Tartu 2024 by CCN tiimist sai Rokas Adomaitis 20., Siim Kiskonen 25., Lauri Tamm 44., Kristupas Mikutis 88., Jomantas Venckus 99. ja Gusts Lapinš 135. koha.

„Hommikusel etapil oli Lauri ainsana meie tiimist atrõõvis. 20 meest oli eest ära, aga nad saadi kuskil seitse kilomeetrit enne lõppu kätte,“ rääkis eelmisel aastal solidaarsuse ja olümpiavõitjate velotuuri võitnud Kiskonen etapi järel. „Kuna meie sprinter Gusts kuumenes sõidul üle ja ei jaksanud enam lõpus, siis saime vabad käed, et ise finišit proovida. Seekord meil see ei õnnestunud.“

Õhtusel etapil sai esimese koha poolakas Radoslaw Fratczak (Voster ATS Team; 2:40.26), kellele järgnesid itaallane Filippo Fortin (Maloja Pushbikers) ja Stosz. Tamm sai 19., Lapinš 44., Adomaitis 46., Kiskonen 54., Venckus 82. ja Mikutis 107. koha.

„Õhtusel etapil kontrollis liidri tiim sõitu ja enamus tiimid olid sellega rahul. Eest lasti ära ainult kolm meest. Meil ei õnnestunud finiš üldse, sest ei saanud väga hektilises finišis hakkama. Teisel päeval proovime kõik peale Gustsi atrõõvi pääseda, et boonussekundeid teenida ja kokkuvõttes natuke tõusta, sest meil sellist super sprinterit hetkel tiimis pole, kes 150-mehelises pundis suudaks väga hästi finišeerida.“

Üldarvestuses on Tamm 26., Adomaitis 28., Kiskonen 37., Venckus 89., Mikutis 95. ja Lapinš 133.. Liidripositsiooni hoiab Stosz, edestades Fratczaki kahe ja Pawlaki nelja sekundiga.

Neljapäeval sõidetakse velotuuril 216,4-kilomeetrine etapp.

Foto: Raul Soome

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X