Võistluste korraldamine on sama lootusetu kui sõdade ajal

paris

Koroonaviiruse pandeemia on jalgrattaspordi paisanud sõja-aastate valulike üleelamiste radadele.

Teisipäeval, 17. märtsil teatas suurte ühepäevasõitude ja velotuuride korraldaja ASO, et nad on sunnitud edasi lükkama Pariis-Roubaix, Liege-Bastogne-Liege ja Fleche Wallonne ühepäevasõitude toimumise. Nimetatud kolm sõitu pidid aset leidma aprillikuus. Lõplikku tühistamise otsust veel pole, ent pea võimatu on neid sõite rahvusvahelises kalendris mõnda teise aega nihutada. Suure tõenäosusega jäävad legendaarsed klassikud ikkagi pidamata.

Alates 1896. aastast peetav Pariis-Roubaix on seni toimumata jäänud vaid Maailmasõdade aastatel, 1915 – 1918 ja 1940 – 1942. Valitseb reaalne oht, et koroonaviirus laastab kuulsat munakiviklassikut sõdade kombel. 124 aasta jooksul on jõuproov ära jäämas kaheksandat korda, viimati nähti sarnast stsenaariumi 78 aasta eest II Maailmasõja keerises. Praegune olukord on mõnest vaatevinklist ikka uskumatult hapu.

Liege-Bastogne-Liege jäi viimati pidamata 1944. aastal ja Fleche Wallonne 1940. aastal. Neli põlve tagasi.

ASO kureerib ka südasuvise Tour de France´i korraldamist ja selles osas nähakse tunneli lõpus valgust. ASO juhtfiguur Christian Prudhomme avaldas usku, et Prantsusmaa velotuur toimub planeeritud ajal ehk 27.juunist – 19.juulini. „Velotuuri alguseni on jäänud veel üle saja päeva. Pärast kriisi lõppemist on nälg võistluste järele tohutu. See võib anda võimaluse,“ näeb Prudhomme õlekõrt Tour de France´i toimumiseks.

Kõigepealt tuleb muidugi ühiste jõududega koroonaviiruse pandeemiale pidur panna. Olgu siinkohal faktina lisatud, et Prantsusmaa velotuur jäi viimati pidamata 1946. aastal.

Baltic Chain Cycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X