06 aug 2023

Gravel Grinder Estonia Jõulumäe

Kategooria: 3. kategooria
Aeg: 6. august 2023
Asukoht: Jõulumäe Tervisespordikeskus
Korraldaja
SK Kruusarattaklubi
 
Juhendid
Gravel Grinder Estonia Jõulumäe
 • EESMÄRK JA SIHTGRUPP – Sõidu eesmärgiks on pakkuda sportliku ja meelelahutusliku formaadiga rattavõistlust nii rattasõidu harrastajatele kui ka tippsõitjatele. Võistlus pakub tõsisele sõitjale võimalust püüda kõrget kohta, kuid samas ei kohusta kedagi konkurentidega sammu pidama, kuna sõit toimub kiiruskatsetega ja peale esimest kiiruskatset starditakse järgmistele katsetele vabalt valitud ajal üksikstardist.

 

 • AEG JA KOHT – 06.08.2023 Jõulumäe Tervisespordikeskuses. Sõidu start on pühapäeval 06.08 kell 12:00. 

 

 • KORRALDAJA: Võistluse peakorraldaja on SK Kruusarattaklub, keda esindab Aigar Raja. Kontakt: info@gravelgrinder.ee või telefon +3725104090

            Võistluskeskuse ehitab ja raja märgib maha SA Jõulumäe Tervisespordikeskus, keda esindab Eido Tasalain.

 

     

 • REGISTREERIMINE ja STARDIMAKSUD

            Grave Grinder Estonia sõidule registreerimine (va. registreerimine kohapeal) toimub ainult internetis https://iseteenindus.gravelgrinder.ee/.

 • STARDIMAKS SISALDAB: tähistatud rada, sõidunumbrit, ajavõtukiipi, ajavõttu, telkimiskohta (eelregistreerinuile varem ja k.a  04.08), toitlustus- ja joogipunktides sööki ja jooki, toitlustust finišis, parimate autasustamine, ratta pesemise võimalus, vajadusel arstiabi. Osavõtust loobumisel osavõtutasu ei tagastata.

 

 

Stardimaksud:

 

I registreerimise voor

15.03.2023 – 30.06.2023

 

II registreerimise voor

01.07.2023 – 05.08.2023

 

III registreerimise voor 

Kohapeal registreerimine lõpeb 30 minutit enne starti.

 

40€

50€

70€

 

 

 • STARDIMATERJALIDE VÄLJASTAMINE toimub võistluskeskuses võistluspäeva hommikul alates 10:00. Ajavõtt toimub ainult elektroonilise ajavõtukiibiga. Kiip on kinnitatud jalgratta või numbri külge. Kiipi pole lubatud eemaldada ega mingil moel kahjustada.

 

 • VANUSEKLASSID JA RATTAKLASS

GGE sõidul kutsutakse autasustamispoodiumile 3 kiireimat mees-, ja naissõitjat. Vanuseklasse eraldi ei autasustata ning vanuseklasside arvestust protokollis ära ei tooda.

Rattaklass on vaba aga soovitame tulla cyclocrossigravel-tüüpi rattaga või maastikurattaga. Vähemalt 28mm rehviga maanteerattaga on rada läbitav. Mittestandardsel (UCI CR punktidele 1.3.007-1.3.009 ja 1.3.024. sätetele mittevastaval) sõiduvahendil lubatakse startida ainult peakohtuniku nõusolekul ja määratud tingimustel ning rajal teisi osalejaid ohustamata. Eriloa saanud osaleja tulemus kantakse protokolli üldistest tulemustest eraldi.

 

 

 

 • VÕISTLUSE FORMAAT – Esimene kiiruskatse algab mass-stardist Jõulumäe Tervisespordikeskuse suusastaadionilt. Kokku on võistlusel 5 kiiruskatset ning üks SSS (Super Special Stage). Katsed on lühikesed, vaheldusrikkad ja intensiivsed. SSS ei ole ajavõtuga katse ega lähe kokkuvõttes arvesse, vaid on lühike, tehniline ja põnev väljakutse, kus osavaimale sõitjale antakse autasustamisel eriauhind. Ükski katse ei tohiks kiireimal sõitjal võtta kauem kui 20 minutit. Viie katse peale kokku prognoosib korraldaja võitja koguajaks kuni 1 tund. Kõik katsed peale esimese toimuvad võistleja poolt vabalt valitud stardiajaga ehk täpselt siis, kui sõitja on ülesõidu lõpus ja ise valmis uut kiiruskatset alustama. Viie kiiruskatse ajad summeeritakse ja nende põhjal selgub parim. Päeva jooksul läbitav distants on kokku ca 100 km. Kõikide kiiruskatsete ja ülesõitude läbimine on kohustuslik jalgrattal ilma kõrvalist abi kasutamata. Ülesõitu või mõnda katset mitte läbinud osaleja tulemust kirja ei saa. Ülesõitudel on liiklus avatud ja osalejatel kohustuslik järgida liikluseeskirja. Ülesõitudel ajavõttu ei toimu, kuid osalejad peavad silmas pidama võistluse kontrollaegu. 
 • Võistlusel on kaks toidupunkti, esimene asub  

 

 • KATSETE PIKKUSED

 

  kiiruskatse pikkus kiiruskaste algus km stardist

Start Jõulumäe 1 katse

5 km

0 km 

2. katse finiš 

5 km

14 km stardist
TP Seljametsa Rahvamaja   37 km stardist

 3. katse  finiš 

10 km

44 km stardist
TP Lähkma    72 km stardist

4. katse finiš 

4 km

82 km stardist

                5. katse finiš Jõulumäe 

1,5 km

93km stardist

 

 

 • PRÜGIALAD: GGE jaoks on oluline puhta keskkonna hoidmine ja Pärnumaa rannaalade hea käekäik. Võistlusel on kaks prügiala, esimene asub esimeses toidupunktis Seljametsa Rahvamaja 37 km stardist avatud 13:00-15:30 ja teises toidupunktis Lähkma TP  72 km stardist avatud 14:00 – 17:00. Palume osalejatel tarbitud geeli- ja toidupakendid hoida taskus kuni vastava prügiala saabumiseni. Prügi loodusesse jätmine on rangelt keelatud.
 • ISIKLIK VASTUTUS: Osavõtt GGEst toimub omal riisikol. Soovitav on omada õnnetusjuhtumi- ja/või tervisekindlustust. Korraldaja ei vastuta osavõtjale tekkinud tervisekahjude ja isikliku vara purunemise või kadumise eest. Korraldaja tagab esmaabi võistluskeskuses ja vajadusel ka rajal.
 • OHUTUS: Kohustuslik on kanda kiivrit, selle puudumisel osavõtja diskvalifitseeritakse.
 • OSALEJA NÕUSOLEK: Võistlusel osalejad annavad registreerimisega nõusoleku enda nime, tulemuse ja osalejast võistluse jooksul tehtud piltide avaldamiseks GGE kodulehel, avalikes teadetes ja võistlusega seotud partnerite portaalides.
 • AUTASUSTAMINE – Autasustatakse kolme parimat meest ja kolme parimat naist. Lisaks on eriauhind SSS katsel kõige rohkem silma jäänud osalejale. Autasustamine toimub peale sõitu Jõulumäe Tervisespordikeskuses algusega orienteeruvalt 18:00

 

 

 

 

 

 

Rohkem infot
Vähem infot

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X