07 juuli 2018

Eesti Meistrivõistlused mitmepäevasõidus seenioritele/ Hiiumaa Velotuur

Kategooria: EMV
Aeg: 7. juuli 2018 - 8. juuli 2018
Asukoht: Hiiumaa
Juhendid
Juhend

Eesti Meistrivõistlused mitmepäevasõidus seenioridele/Hiiumaa velotuur

07.- 08. juuli 2018.a.

EJL 1. kategooria

 

JUHEND

 

1. Korraldus

Võistlused korraldab MTÜ Tartu Spordiklubi Velo vastavalt EJL võistluskalendrile ja määrustele. 

 

2. Aeg ja koht

Võistlused toimuvad 07.- 08. juulil 2018.a. proloogi ja 2 etapina Käinas, Hiiu maakonnas, vt rajaskeemi kohas: https://www.google.com/maps/d/viewer?ll=58.815024379684495%2C22.69685805962888&z=13&mid=1yJzERr0XoviaCZoJ7UX9SHdktYU.

 

07. juulil kl 12.00 – proloog 3,5 km Käinas, marsruudil Start – Nõmme – Moka – Mäe – Nõmme-tee – Finish.

 

07. juulil kl 16.00 – grupisõit 64 km stardi ja finišiga Käinas marsruudil Käina – Selja – Kaigutsi – Männamaa – Ühtri – Aadma – Kuriste – Muda – Ulja – Jausa – Käina, kaks (2) ringi.

      

08. juulil kl 12.00 grupisõit 32 km tagaajamissõiduna (gunderseni meetodil vastavalt eelmise päeva tulemustele) Käinas  grupisõidu ringil,  üks (1) ring.

 

3. Osavõtjad

Võistlused on individuaalsed. Meistrivõistluste arvestuses osalevad EJL litsentsi omavad Seenior 1-7 võistlejad. Sport-võistlusklassis selgitatakse välja Eesti esivõistluste parimad. Tulenevalt osavõtjate soovist, moodustatakse võistlustel tervisegrupp, kellel puudub litsentsi olemasolu kohustus. Tervisegrupile mõõdetakse aega ainult proloogil. Grupisõidus ja tagaajamissõidus neil aega ei võeta ning sõidetakse ühtses grupis rahulikus tempos võistluse finišisse.

 

4. Võistluskeskus

Võistluskeskus asub Käinas, Carriba ööklubi juures ja on avatud 07. juulil kl 10.30 – 18.00 ning 08. juulil kl 11.00-16.00.  Võistlejate lõplik registreerimine ja võistlusnumbrite väljastamine toimub 07. juulil kl 10.30 – 11.15.

Võistkondade esindajate koosolek korraldatakse võistluskeskuses korraldaja esindaja ja kohtunike kogu liikmete osavõtul 07. juulil kl 11.30.

 

5. Registreerimine ja majutamine

Eelregistreerimine on avatud kuni 04. juulini kl 24.00-ni EJL ametlikul ülesandmisvormil elektrooniliselt aadressil  evelin.idarand@gmail.com

Eelregistreerimine on kohustuslik, kohapeal registreerimist ei toimu.

Osalustasud: Osalustasu on 50€ kogu võistluse eest. Startimisel ainult ühel etapil tasu 20€. Osalustasu tasumine kohapeal numbrite kättesaamisel.

Toitlustust eraldi organiseeritud ei ole, söögikohti on läheduses piisavalt.

Majutuse võimalus Käina ümbruses, mille kohta leiate informatsiooni järgnevatel kodulehtedel: www.lookese.ee, www.kassarikeskus.ee, www.liiliahotell.ee, www.carriba.ee ja www.tondiloss.ee.

Loetelus kolmest esimesest majutuskohast tellitavale broneeringule kehtivad hinnasoodustused promokoodi „Jalgratta EMV Hiiumaal“ teadustamisel.

 

Laevapiletid aadressil: www.praamid.ee

Ühist broneerimist ei toimu, iga osaleja kannab selle eest ise hoolt.

 

6. Tulemuste arvestamine

Võistluste võitja selgub viimase etapi järel, kui esimesena finišeerunud sportlane on kogu võistluse võitja, teisena finišeerunud teine jne.

Proloogil on lubatud kasutada spetsiaalset eraldistardiratast, mis peab vastama UCI poolt kehtestatud nõuetele.

Grupisõidus mängitakse välja kaks vahefinišit, milles antakse preemiasekundeid kolmele paremale vastavalt 3, 2 ja 1  ning lõpufinišis vastavalt 10, 6 ja 4.

Viimane etapp toimub tagaajamissõiduna 33 km pikkusel ringil, eraldistardi ratas ei ole lubatud. Stardijärjekord korraldatakse vastavalt proloogi ja esimese etapi tulemustele (protokollis esimene stardib esimesena, teised vastavalt eelneva etapi järgsetele ajavahedele, kaasvõistlejate vaheline tuulessõit on lubatud)

Üldparemusjärjestuse liider kannab tuuril liidrisärki.

 

7. Ajalimiidid

Ühisstardist sõidetaval etapil on ajalimiit 25% võitja ajast. Kohtunike kogul on õigus ajalimiiti muuta sõltuvalt ilmastikuoludest ja pärast korraldajatega konsulteerimist.

 

8. Tehniline abi

Võistlejate tehnilise abi kindlustab võistleja klubi. Tehniliste abide järjekorranumbrid väljastatakse vastavalt individuaalsele paremusjärjekorrale. EJL klubide esindajatel palun kaasa võtta EJL sagedusele häälestatud raadiosaatjad. Võistlusel katkestajad toimetab sihtkohta vajadusel lõpubuss.

 

9. Stardijärjekord proloogil

Proloogi võistlejate stardijärjekorra loosib kohtunike kogu eelregistreerimise järel. Võistlejate stardiintervall on 1 minut.

 

10. Autasustamine

Võistluste liider kannab etapil kollast liidrisärki ja see antakse talle kätte enne etapi algust.

Kokkuvõttes autasustatakse iga vanuseklassi kolme paremat EJL meistrivõistluste medalite ning diplomitega. Autasustamine toimub 08. juulil kell 15.00 võistluskeskuses.

 

11. Ohutus rajal

Võistleja kannab spordiüritusel KIIVRIT, järgib liikluseeskirju ning liikluskorraldajate märguandeid.

Registreerumisel võistlusele kinnitab iga osavõtja, et on tutvunud käesoleva juhendiga ning nõustub selles toodud tingimustega.
Iga osavõtja vastutab ise oma tervisliku seisundi ja sportliku ettevalmistuse eest ning osaleb võistlusel täielikult omal riisikol.
Sportlane vastutab ise enda ohutuse ja temast tuleneva võimaliku ohu eest kaasvõistlejatele. Ta arvestab kaasvõistlejatega!
Seenior vastutab ise, vaatamata oma tugevale tervisele, oma inimlikele nõrkustele järeleandmise ja sellest tuleneva võimaliku ohu tekkimise eest.

 

12. Karistused

Karistused kohaldatakse UCI võistlusmäärustest kohtunike kogu otsusel.

Juhendis kajastamata küsimused lahendab korralduskomitee ja kohtunikekogu.

 

13. Võistlustulemused

Võistlustulemused avaldatakse  EJL kodulehel www.ejl.ee

 

14. Info

Korraldaja: SK Velo, kontaktisik Raul Arula, tel: 50 60303,

e-post: pasila555@gmail.com

 

Võistluste direktor: Jaanus Nõmmisto, tel. 50 65041,

e-post: jaanusnommisto@gmail.com

 

Peakohtunik: Rein Solnask, tel. 56 471675,

e-post: rein.solnask@gmail.com

 

Peasekretär: Evelin Idarand, tel. 53 605100,

e-post: evelin.idarand@gmail.com

 

Rohkem infot
Vähem infot

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X