11 juuni 2016

18. Rõuge Rattamaraton

Ajakava

LIVE tulemused!
GPS jälgimine!
DelfiTV otseülekanne!

 

 

11. juuni 2016

09:00 – stardimaterjalide väljastamine, kohapealne registeerimine
VÕISTLUSLINNAKU SKEEM

11:40 – avatakse põhisõidu stardikoridorid

12:00 – 43km põhisõidu start

12:10 – Lastesõidud (eelregistreerimine INTERNETIS ja kohapeal)

– Tillusõit (2010 ja nooremad) – 600m
– M8/N8 (2008-2009) – 1200m
– M10/N10 (2006-2007) – 1800m
LASTESÕITUDE SKEEM

13:15 – avatakse noorte- ja matkasõidu stardikoridor
13:25 – 16km noorte- ja matkasõidu start

15:30 – autasustamine

17:00 – finiši sulgemine

Rohkem infot
Vähem infot
Aeg
11. juuni 2016
Asukoht
Rõuge Ööbikuoru plats
Raja kirjeldus

Rajakaart A3 formaadis

 

Põhisõidu rajaprofiil

Noorte- ja matkasõidu rajaprofiil
 

18. Rõuge rattamaratoni sõitude stardid antakse Rõuge Ööbikuoru platsilt suunaga järvede poole. Raja esimesed 600m kulgevad piki rohumaad, et siis suunduda korraks paarisajaks meetriks asfaldile ja siis juba piki vana tuttavat ja mõõdukalt tõusvat külavaheteed, mis tõuseb ligi 80 meetrit vertikaalis 2,3km kohta, et jõuda Paaburissa külani, mille juurest algab muudatus võrreldes eelmiste aastate radadega. 4,3km peal pööravad rajad vasakule ning kohe-kohe läheb kitsaks! Kõigepealt rööpane pööre ja seejärel veidike heinamaad. Saad oma positsiooni parandada nii sellel heinamaal kui ka sellele järgneval tõusul. 5,3km peal toimub põhisõidu ning noorte- ja matkasõidu radade lahknemine – põhisõit pöörab paremale metsasihile, noorte- ja matkasõit läheb otse, et 600m pärast peale asfalttee ületust liituda põhisõidu rajaga selle 32-l kilomeetril.

Põhisõit jätkub mööda metsasihti, jõudes välja sellisesse huvitavasse kohta nagu Kure dendraarium, kus näiteks 1985. aastal kasvas 13-l hektaril üle 400 võõramaise puittaime. Peale dendraariumi ja sellele järgneva heinamaa ning vana talukoha läbimist jõuab rada Härämäe jalamile. Väike tõusupõks ja juba ollaksegi 250m kõrgusel merepinnast stardipaiga 145 meetriga võrreldes. Edasi kulgeb trass piki vana tuttavat Härämäe matkarada, kuid enne Püstümäe tõusu on vaja läbida seni vaid Haanja100 ja TdR repertuaari kuulunud Püstümäe singel, tuntud ka kui kuusesingel vol3. Püstü- ja Hallimäelt edasi läheb rada piki laskuvaid singleid, mis veel eelmisel aastal olid metsasinglid. Sel aastal on tegu raiesmikusinglitega. Peale raja 10km märki jõutakse korraks külavahekruusakale, mis on sobiv hetk ca minutiliseks seljasirutuseks. Edasi keerab rada paremale metsa ning läbib eelmisel aastal kasutusele võetud nn Valgõliivamäe singli, jõudes metsateele, mis ei ole enam metsatee, sest sügisene lageraie on kogu piirkonda tundmatuseni muutnud. Olgluiõ mäest möödumise järel ootab rattureid kiire ja langev metsatee, mis peale maantee ületust Vänni küla juures jätkub kuni Tepamäeni, kus rada keerab eelmisel aastal kasutusele võetud põnevale singlile. See ligi 1,5km pikkune kiire lõik lõpeb Kõomäel, kuhu tuleb ka raja esimene, Plaani Karjamõisa TP 16-ndal kilomeetril.

 

TP järel läbitakse Plaani lagendikud ning Plaani Jaanimäe külje alt keeratakse ringile ümber Vaartsmäe. Ring algab mõnusa laskumisega Kopra singlile ning sellele järgneb veidi rööpalist metsateed, Püta kurv ning algab mitmeastmeline ronimine Plaani Jaanimäe otsa. 280m kõrgusele jõutud, saab pikalt mäest alla sõita piki heinamaateed, seejärel terav tõus Plaani Külamäele, kiire laskumine ning jõutakse suurele kruusateele, millel sõidetav 300m on ka esimeseks ametlikuks „prahialaks”! Järsk pööre kruusalt vasakule ning algab Villa-Kääraku nõudlik rajaosa, mis lõpeb traditsiooniliselt „Mõrvari Isa” laskumisega raja 23-ndal kilomeetril. Laskumisest eluga alla saadud, kulgeb rada piki singleid, mööda Eesti kõrguselt neljandast mäest – Tsälbamäest. Kiire laskumine piki heinamaad Plaksi küla suunas, ettevaatust heinamaalt kõvema pinnaga teele sõitmisel (ohumärk on väljas)! Plaksi külas, raja 25-ndal kilomeetril, on taluhoovis vahefiniš. Edasi üks tehniline kraaviületus, siis veidi heinamaad, taas üks raiesmik ning peale ca 2 kilomeetrit metsateed/singlit ületatakse maantee ning jõutakse Haanja suusaradadele. Raja 29-ndal kilomeetril Haanja Suusakeskuses on raja teine TP.

 

Peale TP-d veel veidi suusaradasid, sealhulgas kaks põnevat laskumist ning siis järgneb ilmselt kogu raja kõige tehnilisem lõik – ca 700m Väikjärve äärset juurikalist singlit, kus kõige olulisem on õige sõidutrajektoori valimine. Sõltuvalt järve veetasemest võib see singel olla nii tolmav või ka lirtsuv. Singel seljatatud, järgneb üsna järsk ronimine Rabadumäele, seejärel kiire laskuv singel, mis lõpeb 3 noolega laskumisega Rabadumäelt! Laskumisest eluga alla saadud, järgneb veel veidi singlit ning siis juba veidi kiirem ja korralikult langev rajaosa piki külavahe- ja heinamaateid. 32 kilomeetri peal liitub noorte. ja matkasõidu rada ning siit kulgevad mõlemad rajad juba koos lõpuni. Järgneb kilomeeter kiiret ja laskuvat metsateed, siis kilomeetrine singel, veel veidi külavahe- ja metsateid, paari talu hoovi läbimine ning juba jõutaksegi legendaarsele Saunamaale raja 37-ndal kilomeetril, kus on 3 TP (põhisõidu kolmas, noorte- ja matkasõidu ainus). Selleaastane menüü pole veel paigas, aga mulgi putru ja õlut pidavat kindlasti antama. Saunamaale järgneb kiirem rajalõik kuni Jürihani oruni. Kõigepealt pikk laskumine alla oru põhja, veetakistus (10cm vett kõva põhjaga ojas), mida saab ületada ka purret pidi, aga see on puhas ajakaotus! Veel umbes kilomeeter piki oru põhja, veel üks veetakistus ning siis tõus, aga mitte see variant, mis varasematel aastatel. Rajad lahkuvad Jürihani orust piki uut tõusu, mis toob osalejad juba finišile väga lähedale. Sel aastal sõidetakse kuni finišitõusuni piki oru serva, möödudes vesioinastest ja allikatest. Siis veel viimane pingutus ja finišisirge on valla!

 

Kõik rajad on tähistatud suunaviitadega (punane nool valgel taustal).

Eriti järsku pööret tähistab nö tagasipöörde märk.

Vale teeotsa märgib punane rist valgel taustal.

Kilomeetrimärgistus näitab, palju on vastaval rajal jäänud sõita finišini.

Ohumärgistus:

–          1 nool alla – ole ettevaatlik

–          2 noolt alla – ohtlik laskumine

–          3 noolt alla – kui sa ei ole endas kindel, ära lasku ratta seljas (Mõrvari isa ja Rabadumäe laskumised)

Enne iga TP-d on märk TP 1km.
Prahialad on märgitud alguse ja lõpu tähistega, ära viska prügi rajale mujal kui ainult prahialas!

 

Rohkem infot
Vähem infot
Osavõtutasud

Registreerimistasud ühele rattamaratonile

Registreerimise

I voor (kuni 1.06)

Registreerimise

II voor (kuni 8.06)

Registreerimine

Kohapeal

Põhisõit 

24

30

40

Põhisõidu soodushind (1998.a. ja hiljem sündinud ning 1956.a. ja varem sündinud)

16

20

30

Noorte- ja matkasõit

16

20

30

Noorte- ja matkasõidu soodushind (1998.a. ja hiljem sündinud)

12

15

25

Ümberregistreerimine sama distantsi piires või pikemalt sõidult lühemale

10 10

15

Ümberregistreerimine lühemalt sõidult pikemale või soodushinnalt tavahinnale

15

15

20

Rohkem infot
Vähem infot
Lisainformatsioon

 

Rohkem infot
Vähem infot
Juhendid
Juhend

EESTI MAASTIKURATTASARI 2016

JUHEND

 

1. EEST MAASTIKURATTASARI on erinevaid rattamaratone koondav sari, mis viiakse läbi vastavalt käesolevale juhendile, Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) reglemendile ja Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) võistlusmäärustele.

 

2. Kalenderplaan

 

Maratoni nimi

Toimumisaeg

Stardipaik

Etapp

16.Elva Rattamaraton

Pühapäev 24. aprill

Elva, Kultuurikeskus Sinilind

1. etapp

Whispbar 16.Mulgi Rattamaraton

Laupäev 7. mai

Viljandi, Kesklinn

2. etapp

 2. Alutaguse Rattamaraton

Laupäev 21.mai

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus

3. etapp

18.Rõuge Rattamaraton

Laupäev 11. juuni

Rõuge, Ööbikuoru plats

4. etapp

14.Rakvere Rattamaraton

Pühapäev 19. juuni

Rakvere Spordikeskus

5. etapp

Actual Print 16.Rakke Rattamaraton

Pühapäev 10. juuli

Rakke, Linnamäe staadion

6. etapp

17.Otepää Rattamaraton

Laupäev 20.august

Otepää, Tehvandi suusastaadion

7. etapp

19. Tallinna Rattamaraton

Pühapäev 4.september

Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

8. etapp

 

3. Igal rattamaratonil toimuvad Põhisõit, Noorte- ja Matkasõit ja Lastesõidud. Kahel viimasel sarja etapil toimub lisaks nendele sõitudele ka XXL-sõit, ehk tavapärasest põhisõidust tunduvalt pikem ja ekstreemsem katsumus. Põhisõit on pikkusega 42-50 km,  Noorte- ja Matkasõit pikkusega kuni 20 km ja XXL-sõit pikkusega 70+km. Lastesõidu distantsid on toodud eraldi juhendis ning see on leitav iga maratoni üldinfo alt.

 

4. Põhisõidu stardiaeg on 12.00. Kõigi muude sõitude stardiajad on etapiti erinevad ning need avalikustatakse konkreetse rattamaratoni lisainfos.

 

5. Registreerimine (va. registreerimine kohapeal) toimub internetis sarja veebilehel: www.rattamaratonid.ee. Stardimaks sisaldab: tähistatud rada, stardinumber koos ajavõtukiibiga, ajavõtt (ainult korrektselt paigaldatud stardinumbri olemasolul), teenindus toitlustuspunktides ja finišis, parimate autasustamine, tulemusega lõpetajatele diplom (väljatrükitav internetist, lastesõitudes kohapeal), ratta pesemise võimalus, vajadusel arstiabi.

 

Registreerimistasud ühele rattamaratonile

Registreerimise

I voor

Registreerimise

II voor

Registreerimine

kohapeal

Põhisõit ja valikul XXL-sõit

24

30

40

Põhisõidu soodushind (1998.a. ja hiljem sündinud ning 1956.a. ja varem sündinud)

16

20

30

Noorte- ja matkasõit

16

20

30

Noorte- ja matkasõidu soodushind (1998.a. ja hiljem sündinud)

12

15

25

Ümberregistreerimine sama distantsi piires või pikemalt sõidult lühemale

10 10

15

Ümberregistreerimine lühemalt sõidult pikemale või soodushinnalt tavahinnale

15

15

20

       

 

Registreerimistasud kogu sarjale

Kogu sari kuni 17.01.2016

Kogu sari kuni 13.04.2016

5-le etapile

kuni 17.01.2016

5-le etapile kuni 13.04.2016

Põhisõit ja XXL-sõit

132

144

96

104

Põhisõidu soodushind (1998.a. ja hiljem sündinud ning 1956.a. ja varem sündinud)

88

100

64

70

Noorte- ja Matkasõit

88

100

64

70

Noorte- ja Matkasõidu soodushind (1998.a. ja hiljem sündinud)

64

74

48

56

Ümberregistreerimine, lisandub stardimaksude vahe

10

10

10

10

 

5.1. Ümberregistreerimine kogu sarjale toimub vaid e-posti teel info@rattamaratonid.ee.

5.2. Ettemaksuga registreerimine sarja pakettidele lõpeb 13.aprillil 2016.aastal kell 24:00.

5.3. Registreerimise I voor lõpeb võistluspäevale eelneva nädala kolmapäeval kell 24:00.

5.4. Registreerimise II voor lõpeb võistluspäevaga sama nädala kolmapäeval kell 24:00.

5.5. Registreerimine võistluspäeval stardipaigas lõpeb 30 minutit enne starti.

5.6. Osavõtust loobumisel stardimaksu ei tagastata ega kanta seda üle järgnevatele etappidele.

5.7. Juhendis märgitud tähtaegadest hiljem laekunud registreerimistasud arvesse ei lähe ja registreerijat stardinimekirja ei lisata. Hilinenud makset ei tagastata.

5.8. Eesti Maastikurattasarja kuuluva rattamaratoni ärajäämisel või edasilükkumisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel osavõtumaksu ei tagastata.

 

6. Võistlejate stardinumbrid ja stardigruppidesse paigutamine

6.1. Võistlejate numbrid väljastatakse võistluspäeval stardipaigas alates kella 9:00-st.
6.2. Võistlejate eelnevaid tulemusi arvestava stardinimekirja koostamine lõpeb koos registreerimise II vooruga. Hilisemad registreerujad paigutatakse viimasesse stardigruppi.
6.3. Stardinumbrite määramise aluseks on üldjuhul iga osaleja käesoleva aasta parima etapi koht Eesti Maastikurattasarjas. Kuni kahe tulemuse saavutamiseni käesoleval hooajal arvestatakse lisaks võistleja 2015. aasta tulemusi MTBEST sarjas ja 2015. aasta Tartu Rattamaratonil. Stardikoha arvutamisel on aluseks järgmised koefitsiendid (stardikoht 2016 = koefitsient x tulemus 2015):

– MTBEST 2015 hooaja parim koht etapil, koefitsient 1,0

– Tartu Rattamaraton 2015 koht, koefitsient = 0,25

6.4. Põhisõidu stardigrupid jagunevad alljärgnevalt: 1-50, 51-100, 101-150, 151-200, 201-300, NE ja N18 litsenstiga naised (naiste stardigrupi asukohta stardirivis võib korraldaja vastavalt osalejate arvule ja tasemele muuta), 301-400, 401-600, 601-800, 801-1000, 1001-…
6.5. Noorte- ja matkasõidu stardigrupid jagunevad alljärgnevalt: 2001-2050, 2051-2100, 2101-2200, 2201-2300, 2301-2400, 2401-…

6.6. Fatbike klassis osalejad on kohustatud pool tundi enne põhisõidu starti läbima rattakontrolli etapi peakohtuniku juures, mille käigus kõik antud etapi fatbike-klassis osalejad registreeritakse. Peakohtuniku juures registreerimata osalejad stardivad nö tavaklassis.

6.7. XXL-sõidu startijad stardivad ühest stardigrupist.
6.8. Kohapeal registreerujad paigutatakse viimasesse stardigruppi.
6.9. Stardigruppide koosseisus on peakohtunikul õigus teha muudatusi, lähtudes startimise ohutuse ja turvalisuse tagamise vajadusest. Esimesse stardigruppi on peakohtunikul õigus paigutada ainult Eesti- või Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu litsentsiga ‘Eliit’, ‘U23? või ‘M18? klassi sportlasi.
6.10. Esialgne stardinimekiri avaldatakse internetis, aadressil www.rattamaratonid.ee hiljemalt võistlusele eelneval päeval.

 

7. Tulemuste arvestamine

7.1. Tulemuse saamiseks peab osavõtja stardikoridori sisenemisest kuni finišijoone ületamiseni kandma juhtraual nähtavat stardinumbrit koos numbri tagumisele küljele kinnitatud ajavõtukiibiga.
7.2. Põhisõidul saavad absoluutarvestuses esimesed 10 lõpetajat punkte järgnevalt: 1500, 1490, 1482, 1476, 1472, 1470, 1468, 1466, 1464, 1462. Iga järgnev koht annab 1 punkti vähem.
7.3. Põhisõidu aktiivseima ratturi arvestuses jagatakse vahefinišis preemiapunkte 5 parimale järgnevalt: 10, 7, 5, 3, 1
7.4. Punktiarvestus XXL-sõidul:
1. koht: 1450 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 5. annab punkte 5 võrra vähem;
5. koht: 1430 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 10. annab punkte 4 võrra vähem;
10. koht: 1410 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 20. annab punkte 3 võrra vähem;
20. koht: 1380 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 40. annab punkte 2 võrra vähem;
40. koht 1340 punkti, iga järgnev koht annab 1 punkti võrra vähem.

7.5. Punktiarvestus Noorte- ja Matkasõidul:

1. koht: 1250 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 5. annab punkte 5 võrra vähem;
5. koht: 1230 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 10. annab punkte 4 võrra vähem;
10. koht: 1210 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 20. annab punkte 3 võrra vähem;
20. koht: 1180 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 40. annab punkte 2 võrra vähem;
40. koht 1140 punkti, iga järgnev koht annab 1 punkti võrra vähem.

7.6. Eesti Maastikurattasarja kokkuvõtlik paremusjärjestus selgitatakse välja võistleja käesoleva aasta viie (5) parema etapi punktide (sh preemiapunktid) liitmise teel. Suurima punktisummaga võistleja on sarja võitja.
7.7. Võrdse punktisumma korral on paremusjärjestuse selgitamise aluseks võistleja käesoleva aasta Eesti Maastikurattasarja parimad etapi punktid. Nende võrdseks osutumise korral saavad määravaks paremuselt järgnevad etapi punktid jne.
7.8. Võistlusklasside parimad selguvad üldarvestuse punktitabeli põhjal.
7.9. Eesti Maastikurattasarja aktiivseim rattur selgitatakse võistleja kaheksa (8) rattamaratoni aktiivsuspunktide liitmise teel.
7.10. Iga rattamaratoni esialgsed tulemused avaldatakse hiljemalt võistlusjärgse päeva jooksul internetis aadressil: www.mtbest.ee
7.11. Teateid võimalike vigade parandamiseks finišiprotokollis võetakse vastu võistlusele järgneva kolmapäeva õhtuni, meiliaadressil: info@rattamaratonid.ee

 

8. Võistkondlik arvestus

8.1. Võistkondlik arvestus toimub kahes arvestuses – tiimid ja naistetiimid.

8.3. Naiste võistkonda võivad kuuluda vaid naised, tiimi liikmeks võib olla iga sarjas osaleja.

8.4. Võistkonda kuulub 3 kuni 6 liiget.

8.4. Võistkondlikus arvestuses liidetakse igal etapil tiimi kolme parema lõpetaja punktid. Vastavalt kogutud punktide summale selgitatakse võistkonna koht etapil, mille alusel  jagatakse võistkondlikud kohapunktid alljärgnevalt:

1.koht: 150 punkti;
2.koht: 145 punkti;
3.koht: 142 punkti;
4.koht: 140 punkti;
5.koht: 139 punkti jne.

8.6. Kui võistkonnad saavad etapil võrdse arvu punkte, siis suurema arvu võistkondlikke kohapunkte saab võistkond, kelle parim sõitja oli eespool.

8.7. Võistkondliku arvestuse võitja sarja kokkuvõttes on võistkond, kes kaheksa (8) rattamaratoni kokkuvõttes kogub kõige enam võistkondlikke kohapunkte.

8.8. Võrdsete võistkondlike punktide korral saab paremuse selgitamisel määravaks võistkonna koht viimasel etapil.

 

9. Vanuseklassid(sünniaastate alusel) ja võistlusklassid:

9.1. Põhisõit (mehed): M-Üldjärjestus (2001 ja varem sündinud), M16 (2000-2001), M40 (1972-1976), M45 (1967-1971), M50 (1962-1966), M55 (1957-1961), M60 (1952-1956) M65 (1951 ja varem sündinud);
9.2. Põhisõit (naised):  N-Üldjärjestus (2001 ja varem sündinud), N16 (2000-2001), N35 (1977-1981), N40 (1972-1976), N45 (1971 ja varem sündinud);

9.3. Põhisõit: Fatbike (fatbike on jalgratas rehvi laiusega 3.7 tolli ja enam)

9.4. Noorte- ja Matkasõit (mehed): M12 (2004-2005), M14 (2002-2003), Vabaklass (2001 ja varem sündinud);
9.5. Noorte- ja Matkasõit (naised): N12 (2004-2005), N14 (2002-2003), Vabaklass (2001 ja varem sündinud);

9.6. XXL-sõit Vabaklass: (1998 ja varem sündinud, kes on saanud võistluspäevaks 18-aastaseks).

 

10. Olulised reeglid

10.1. Jalgrataste klass on vaba, eraldistardi lenkstangi kasutamine on keelatud.

10.2. Startida tohib ainult oma nime all ja oma stardigrupist, erandeid on õigus teha ainult peakohtunikul.

10.3. Tulemuse saamiseks peab võistleja läbima võistlusraja täielikult.

10.4. Rajal edasiliikumiseks ei tohi kasutada kõrvalist abi.

10.5. Kiivri kandmine on kohustuslik.

10.6. Distantsil jalgratast vahetada ei tohi.

10.7. Liikluseeskirjade, liiklusreguleerijate, liiklusmärkide, viitade ja muude korraldajapoolsete juhiste täitmine on kohustuslik.

10.8. Väljaspool tähistatud prügiala on söögipakendite, joogipudelite jms rämpsu rajale ja loodusesse viskamine RANGELT KEELATUD!

10.9. Punktides 10.1-10.8 sätestatud reeglite rikkumise korral võistleja diskvalifitseeritakse.

10.10. Diskvalifitseerimise aluseks on muuhulgas ürituse videosalvestus või fotod.

 

11. Vastutus

11.1. Iga osavõtja kinnitab, et vastutab ise oma tervisliku seisundi ja sportliku ettevalmistuse eest ning osaleb etapil täielikult omal riisikol ja täidab käesoleva juhendi nõudeid.

11.2. Iga osavõtja vastutab enda ohutuse ja endast oleneva ohutuse eest kaasvõistlejate suhtes.

11.3. Kõik alla 18-aastased osavõtjad on rajal lapsevanema või hooldaja vastutusel.

 

12. Autasustamine

12.1. Igal etapil ja sarja kokkuvõttes autasustatakse järgnevalt loetletud vanuseklasside parimaid.

 

 

Etapil

Sarja kokkuvõttes

Põhisõidul

 

 

Üldjärjestus

1.-6.koht

1.-6.koht

Naiste üldjärjestus

 

1.-3.koht

1.-3.koht

N16, N35, N40, N45

M16, M40, M45, M50, M55, M60, M65

1. koht 1.-3.koht

 

Fatbike

1. koht

1.-3.koht

Aktiivseim rattur

1. koht

1. koht

Noorte- ja matkasõidul

   
N12, M12, N14,  M14 1.-3.koht 1.-3.koht
XXL-sõidul

 

 

Vabaklass

1.-3. koht

 

Distantsiüleselt

   
Tiim 1. koht 1.-3. Koht
Naistetiim 1. koht 1.-3. Koht

 

 

 

 

 

 

 

 

12.2. Kõigil Eesti Maastikurattasarja 8 etapil ükskõik millisel distantsil tulemuse kirja saanud rattureid autasustatakse hooaja viimasel etapil sarja sümboolikat kandva meenega.

 

13. Protestid

13.1. Protestid võistlustulemuste, võistlusmääruste rikkumise jms. kohta tuleb esitada peakohtunikule alljärgneva aja jooksul:

13.1.1. esimese saja (100) lõpetaja osas ühe tunni jooksul pärast 100-nda võistleja lõpetamist.

13.1.2. kõigi teiste võistlejate osas enne finiši sulgemist (17:00).

13.2. Protesti esitamise tasu on 30 eurot, mis tagastatakse ainult protesti rahuldamisel.

13.3. Kõik võistlusega seotud protestid lahendab peakohtunik.

13.4. Juhendis käsitlemata juhud lahendab võistluste kohtunikekogu ja/või korralduskomitee.

 

14. Kontaktid

14.1. Registreerimine: www.rattamaratonid.ee, e-post: info@rattamaratonid.ee

14.2. Ajavõtt: Nelson Timing, nelson@nelson.ee

 

 

 

Rohkem infot
Vähem infot
Impression