07 juuni 2015

17. Rõuge Rattamaraton

Ajakava
9:00 – 11:30 (lühi- ja peresõidul kuni 13.00) registreerimine, numbrite väljastamine   
9:00 – 12:05 lastesõitude registreerimine
 

11.40 – Avatakse põhisõidu stardikoridorid

12.00 – Põhisõidu start 

12:10 – Tillusõit
12:20 – Lastesõidud
13:20 – Lühisõidu start
13:30 – Peresõidu start
15:30 – Autasustamine
17:00 – Finiši sulgemine
Rohkem infot
Vähem infot
Aeg
7. juuni 2015
Asukoht
Rõuge
Korraldaja
Spordiklubi Haanja Rattamaratonid MTÜ
+372 511 4179
info@haanjamatkad.ee
Raja kirjeldus

Rajakaart A3 formaadis

Põhisõidu raja profiil
Lühisõidu raja profiil
Peresõidu raja profiil

 

Rõuge rattamaratoni 3 sõitu stardivad sel aastal veidi ebatraditsiooniliselt – suunaga Ööbikuoru poole. Peale starti sõidetakse sel aastal pikemalt mööda rohumaad, et siis suunduda korraks paarisajaks meetriks asfaldile ja siis juba piki vana tuttavat külavaheteed, mis tõuseb ligi 100 meetrit vertikaalis 2,3km kohta, et jõuda Kaugu külani, kus Põhi- ja Lühisõit pööravad paremale, aga Peresõit pöörab vasakule. (Peresõit jätkub ca kilomeeter piki külavaheteed, keerates korraks vasakule asfaldile ja kohe-kohe tagasi külavaheteele, et liituda lõplikult Põhisõidu rajaga selle 45-ndal kilomeetril).

 

Kaugu küla juures läheb tee veidi savisemaks ja auklikumaks. Peale Paaburissa küla raja 5-ndal kilomeetril keerab Põhisõit paremale raiesmikule. (Lühisõit jätkub mööda auklikku ja ikka veel tõusvat külavaheteed kuni Häramäeni, kus liitub Põhisõidu rajaga selle 9-ndal km-l). Põhisõidu rajal ootab ees metsatee koos paari mülkaga, millest teadjad oskavad mööda laveerida. Mõõlu kandis on rajal uuendus, rada lõikab otse Härämäe poole mööda heinamaasinglit. Edasi paar kilomeetrit tõusvat metsateed, et alustada esimest tõsist ronimist Härämäele. Mäe otsas liitub Lühisõidu rada paariks kilomeetriks Põhisõidu rajaga, et suunduda Hallimäe ja Püstümäe poole. Hallimäe otsas, kus algab kaks kiiret metsasinglit koos vahepealse maanteeületusega, täitub rajal 10km. Peale kahte singlit külavaheteele jõudes pöörab Põhisõidu rada paremale metsa uuele singlile, Lühisõit jätkab kilomeetri võrra otse, et taas liituda Põhisõidu 27-ndal kilomeetril.

 

Uus singel viib ratturid Vänni poole, kus ületatakse taas maantee ning jõutakse kolmandale uuele rajaosale, ligi 1,5km pikkusele mõnusale metsarajale, mis viib välja raja esimesse TP-sse Kõomäel (16,1km). Edasi veidi külavaheteed ning siis laskumine Kopra singlile Vaartsmäe taga. Peale väikest nikerdamist jõutakse nn Püta kurvi, mis viib osalejad tagasi Plaani Jaanimäe alla. Pikk laskumine Plaanilt mööda heinamaad, terav tõus Plaani Külamäele, kiire laskumine ning jõutakse suurele kruusateele, millel sõidetav 300m on ka esimeseks ametlikuks „prahialaks”! Järsk pööre vasakule ning algab Villa-Kääraku rajaosa, mis lõpeb traditsiooniliselt „Mõrvari Isa” laskumisega raja 23-ndal kilomeetril. Laskumisest eluga alla saadud, kulgeb rada piki singleid, mööda Eesti kõrguselt neljandast mäest – Tsälbamäest. Kiire laskumine piki heinamaad Plaksi küla suunas, ettevaatust heinamaalt kõvema pinnaga teele sõitmisel (ohumärk on väljas)! Plaksi külas, raja 25-ndal kilomeetril on vahefiniš. Edasi üks tehniline kraaviületus, siis veidi heinamaad ning siis võivad need, kellel on aega, nautida kopra ehituskunsti. 27-ndal kilomeetril liitub vasakult taas Lühisõidu rada ning aeglasemad Põhisõidu kulgejad peavad hakkama sellest hetkest Lühisõidu sõitjatega ca 4km rada jagama, külastades koos Haanja Suusakeskuses olevat TP2-te (Põhisõidu raja 29,4km ja Lühisõidu raja 12,1km kohal).

 

Üsna kohe peale TP-d lähevad rajad taas lahku, Lühisõit hoiab ennast laial suusarajal vasakule ja Põhisõit paremale poole, seal on väljas väikeste vahedega lausa 3 suuremat viita, et kõik jõuaks ennast enne lõplikku pööret õigesse koridori võtta. Lühisõit suundub vasakule piki suusaradasid otse Kurgjärvele Sikamäe alla, et seal juba kuni lõpuni koos Põhisõidu rajaga kulgeda. Põhisõit keerab paremale Tsiamäe poole, kus enne peamist tõusu võetakse ka kuulus terav suusatõus. Tsiamäest asfaldit pidi alla saab osaleja tšekkida maks kiirust, 60km/h peaks olema kergelt saavutatav! Kuna varasematel aastatel kasutuses olnud Jaanimäe suusarajad ja Jõõrdõmäe-Kuuda singli lõpuosa on kopra poolt kapitaalselt üle ujutatud, siis uue lahendusena jõutakse Tsiamäelt otse Taevatrepi kanti!Pedäjämägi ehk siis Taevatrepp võetud, kiire laskumine, veel veidi singlit ning jõutakse asfaldile Kurgjärve kandis. Siin on raja teine prahiala, mis lõpeb enne Kurgjärve baasi teeotsa ning siis sõidetakse mõnisada meetrit kergliiklustee asfaldil. See on hea paik sirutamiseks ja väikeseks hingetõmbeks, sest kohe läheb madin lahti – Väikjärve juuresingel, Sikamägi (ettevaatust, selle all liitub lõplikult Lühisõit), Sikamägi teist korda, Rabadumägi ja Rabadumäe laskumine (2. koht rajal peale Mõrvari Isa, kuhu läheb ohumärk 3 noolt)!!!

 

Rabadumäest eluga alla saadud,  järgneb korraks veidi kiirem ja korralikult langev rajaosa, mis oli eelmisel aastal kasutusel Haanja100 raames, aga seekord siis vastupidi. Seda mõnusat lõiku pidi jõutakse (vahepeal liitub rajaga ka Peresõidu rada) juba legendaarsele Saunamaale, kus on TP (Põhisõidu kolmas, Lühisõidu teine ja Peresõidu ainus). Selleaastane menüü pole veel paigas, aga mulgi putru ja õlut pidavat kindlasti antama. Saunamaale järgneb kiirem rajalõik kuni Jürihani oruni. Kõigepealt pikk laskumine alla oru põhja, veetakistus (10cm vett kõva põhjaga ojas), mida saab ületada ka purret pidi, aga see on puhas ajakaotus! Veel umbes kilomeeter piki oru põhja ning siis tõus – kes on käinud, need teavad. Kui lõpuks teisele poole orgu saab, siis läheb mõnusaks, pikk allamäge tulek kuni finišitõusuni. Veel viimane pingutus ja finišisirge on valla!

 

Kõik rajad on tähistatud suunaviitadega (punane nool valgel taustal).

Eriti järsku pööret tähistab nö tagasipöördde märk.

Vale teeotsa märgib punane rist valgel taustal.

Kilomeetrimärgistus näitab, palju on vastaval rajal jäänud sõita finišini.

Ohumärgistus:

–          1 nool alla – ole ettevaatlik

–          2 noolt alla – ohtlik laskumine

–          3 noolt alla – kui sa ei ole endas kindel, ära lasku ratta seljas (Mõrvari isa ja Rabadumäe laskumised)

Enne iga TP-d on märk TP 1km.
Prahialad on märgitud alguse ja lõpu tähistega, ära viska prügi rajale mujal kui ainult prahialas!

Rohkem infot
Vähem infot
Osavõtutasud

Regimistreerimistasud Rõuge 17. rattamaratonile

Registreerimise

I voor

(kuni 27.05)

Registreerimise

II voor
(28.05-3.06)

Järel- ja kohapeal registreerimine
(4.06-7.06 kuni 11:30)

Põhisõit

22,50

30

40

Põhisõit, 1997. a. ja hiljem sündinud

15,75

21

30

Lühisõit

18,75

25

35

Lühisõit, 1997.a. ja hiljem sündinud ning 1955.a. ja varem sündinud

13,00

17,50

25

Peresõit (kuni 12-aastastele tasuta)

8

10

15

Ümberregistreerimine sama distantsi piires või Põhisõidult Lühisõidule

10

10

15

Ümberregistreerimine Lühisõidult Põhisõidule

15

15

20

 

Rohkem infot
Vähem infot
Lisainformatsioon

 

VÕISTLUSKESKUS, KOHALEJÕUDMISE JA PARKIMISE INFO

 

 

VÕISTLUSKESKUSE SKEEM!

 

Võistluskeskus asub Rõuge Ööbikoru platsil, aadress Tindi küla, 66201, Rõuge vald. GPS-koordinaadid on N57.728930 E026.939229. Võistluskeksuse kaugus Tallinnast on 270km, Pärnust 212km, Rakverest 215km, Tartust 85km, Võrust 16km.

Tallinna, Tartu ja Põlva suunalt tulijatel soovitame kohalejõudmiseks kasutada Võru linna ringteed. Kohe peale Võru linna jõudmist (Põlva poolt siis veidi enne linna) pöörata vasakule ringteele (suunaga Luhamaa poole), sõita kuni Luhamaa maanteeni, pöörata vasakule Luhamaa poole ja kohe paremale näitab Rõuge 13km. Selline kohalesõit Rõugesse on küll 8km pikem, kuid ära jääb aeglane Võru linnast läbisõit.

Muidugi saab sõita ka läbi Võru linna, sel juhul peale raudteed paremale, näitab Rõuge 13km. Sel juhul soovitame natuke enne Rõugesse jõudmist pöörata vasakule, suunaga kiriku peale.

Viljandi ja Pärnu poolt tulijatel soovitame 13km enne Võrut sõita Sõmerpalu asulas otse suunaga Nursi peale. Nursis sõita üle Võru Valga maantee suunaga Rõuge peale.

Rõuge ümbrusesse saab maratonipäevaks paigaldatud kohalesõitu hõlbustav suunav märgistuse.

 

Kui olete kohale jõudnud, siis järgige parkimise korraldajate märguandeid. Stardikoridori kõrval oleva parkla täitumisel suunatakse hiljem saabujad enne võistluskeskust asuvale vasakpoolsele heinamaale, sealt jääb võistluskeskus ca 300 meetri kaugusele.

 

LASTESÕITUDE JUHEND
 

1. Registreerimine

1.1.  Osavõtt MTBest Lastesõidust on kõigile lastele tasuta.

1.2.  Lastesõidul osalemiseks on vajalik registreerimine.

1.3.  Registreeruda saab võistluspäeval stardipaigas alates kell 9.00 kuni 15 minutit enne lastesõitude starti.

1.4.  Lastesõidu stardinumber väljastatakse stardipaigas.

1.5.  Lastesõitude stardiajad avaldatakse konkreetse etapi lastesõitude juhendis.

 

2. Ohutus ja vastutus

2.1.Lastesõidul osaleva lapse eest vastutab lapsevanem või hooldaja.

2.2.Kiivri kandmine on kohustuslik!

 

3. Vanuseklassid

3.1.Lastesõitudel võivad osaleda lapsed, kes on sündinud 2003. aastal või hiljem.

3.2.Tillusõit: kuni 6-aastastele tüdrukutele ja poistele (sündinud 2009 või hiljem).

3.3.Lastesõit tüdrukutele: N8(2007-2008), N10 (2005-2006), N12 (2003-2004).

3.4.Lastesõit poistele: M8 (2007-2008), M10 (2005-2006), M12 (2003-2004)

 

NB! N12 ja M12vanuseklassides osalevad lapsed võistlevad Peresõidu rajal!

 

4. Ajakava, tulemuste arvestamine, autasustamine

4.1.Lastesõitude algus vastavalt konkreetse etapi ajakavale.

4.2.Laste- ja tillusõidu distantsid määrab korraldaja vastavalt kohalikele võimalustele.

4.3.Tillusõidus ja lastesõitudes aega ei võeta ja paremusjärjestust ei fikseerita.

4.4.Kõigile lastevõistlustel ja tillusõidus osalenutele antakse diplomid ja meened.

4.5.Vanuseklasside N12 ja M12 kolme parimat autasustatakse üldautasustamisel medali või karikaga.

 

5. Lastesõidu sari

5.1.Vanuseklassis N12 ja M12 peetakse punktiarvestust.

5.2.Sarja võitja selgitatakse 5 parima etapi punktide liitmisel.

5.3.Igal etapil jagatakse punkte järgnevalt:

1. koht – 100 punkti

2. koht – 97 punkti

3. koht – 95 punkti

4. koht – 94 punkti, iga järgnev koht 1 punkti võrra vähem.

5.4.Sarja kokkuvõttes autasustatakse mõlema vanuseklassi kolme parimat.

5.5.Tillusõidus, N8, M8, N10 ja M10 vanuseklassides saab iga laps etapi lõpetamise eest 1 punkti.

5.6.Kõigile lastele, kes hooaja jooksul osalevad vähemalt 5 etapil ning hooaja lõpuks koguvad vähemalt 5 punkti saavad toetaja sümboolikaga meene.

 

LASTEVÕISTLUSE RADADE SKEEM

Rohkem infot
Vähem infot
Juhendid
Juhend

MTBEST RATTAMARATONIDE SARI 2015
JUHEND

 

1. MTBEST on erinevaid rattamaratone koondav sari, mis viiakse läbi vastavalt käesolevale juhendile, Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) reglemendile ja Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) võistlusmäärustele.

 

2. Kalenderplaan

 

Maratoni nimi

Toimumisaeg

Stardipaik

Etapp

15.Mulgi Rattamaraton

Pühapäev 03. mai

Viljandi, Kesklinn

1. etapp

18.Tallinna Rattamaraton

Laupäev 16. mai

Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

2. etapp

17.Rõuge Rattamaraton

Pühapäev 7. juuni

Rõuge, Ööbikuoru plats

3. etapp

13.Rakvere Rattamaraton

Pühapäev 21. juuni

Rakvere Spordikeskus

4. etapp

Purustaja 15.Rakke Rattamaraton

Pühapäev 12. juuli

Rakke, Linnamäe staadion

5. etapp

15.Elva Rattamaraton

Pühapäev 26. juuli

Elva, Kultuurikeskus Sinilind

6. etapp

16.Otepää Rattamaraton

Pühapäev 9. august

Otepää, Tehvandi suusastaadion

7. etapp

Alutaguse Rattamaraton

Laupäev 22.august

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus

8. etapp

 

3. Igal rattamaratonil toimuvad Põhisõit, Lühisõit, Peresõit ja Lastesõit. Põhisõit on pikkusega vähemalt 50 km, Lühisõit ca 25 km ja Peresõit ca 15 km. Lastesõidu distantsid on toodud eraldi juhendis ning see on leitav iga maratoni üldinfo alt.

 

4. Põhisõidu stardiaeg on 12.00. Lühisõitude, Peresõitude ja Lastesõitude stardiajad on erinevad ning need avalikustatakse konkreetse rattamaratoni lisainfos.

 

5. Registreerimine(va. registreerimine kohapeal) toimub internetis sarja veebilehel: www.mtbest.ee. Stardimaks sisaldab: tähistatud rada, stardinumber koos ajavõtukiibiga, ajavõtt (ainult korrektselt paigaldatud stardinumbri olemasolul), teenindus toitlustuspunktides ja finišis, parimate autasustamine, tulemusega lõpetajatele diplom (väljatrükitav internetist, lastesõitudes kohapeal), ratta pesemise võimalus, vajadusel arstiabi.

 

Regimistreerimistasud ühele rattamaratonile

Registreerimise

I voor

Registreerimise

II voor

Registreerimine

Kohapeal

Põhisõit

22,50

30

40

Põhisõit, 1997. a. ja hiljem sündinud

15,75

21

30

Lühisõit

18,75

25

35

Lühisõit, 1997.a. ja hiljem sündinud ning 1955.a. ja varem sündinud

13,00

17,50

25

Peresõit (kuni 12-aastastele tasuta)

8

10

15

Ümberregistreerimine sama distantsi piires või Põhisõidult Lühisõidule

10

10

15

Ümberregistreerimine Lühisõidult Põhisõidule

15

15

20

 

Registreerimistasud sarjale

Kogu sari kuni 15.01.2015

Kogu sari kuni 22.04.2015

5-le etapile

kuni 15.01.2015

5-le etapile kuni 22.04.2015

Põhisõit

120

132

90

97

Põhisõit, 1997. a. ja hiljem sündinud

84

92

63

68

Lühisõit

100

110

75

81

Lühisõit, 1997.a. ja hiljem sündinud ning 1955.a. ja varem sündinud

70

77

52

56

Ümberregistreerimine, lisandub stardimaksude vahe *

10*

10*

10*

10*

 

5.1. Ümberregistreerimine kogu sarjale toimub vaid e-posti teel info@mtbest.ee.

5.2. Ettemaksuga registreerimine sarja pakettidele lõpeb 22.aprillil 2015.aastal kell 24:00.

5.3. Registreerimise I voor lõpeb võistluspäevale eelneva nädala kolmapäeval kell 24:00.

5.4. Registreerimise II voor lõpeb võistluspäevaga sama nädala kolmapäeval kell 24:00.

5.5. Registreerimine võistluspäeval stardipaigas lõpeb 30 minutit enne starti.

5.6. Osavõtust loobumisel stardimaksu ei tagastata ega kanta seda üle järgnevatele etappidele.

5.7. Juhendis märgitud tähtaegadest hiljem laekunud registreerimistasud arvesse ei lähe ja registreerijat stardinimekirja ei lisata. Hilinenud makset ei tagastata.

5.8. MTBESTsarja kuuluva rattamaratoni ärajäämisel või edasilükkumisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel osavõtumaksu ei tagastata.

 

6. Võistlejate stardinumbrid ja stardigruppidesse paigutamine

6.1. Võistlejate numbrid väljastatakse võistluspäeval stardipaigas alates kella 9:00-st.
6.2. Võistlejate eelnevaid tulemusi arvestava stardinimekirja koostamine lõpeb koos registreerimise II vooruga. Hilisemad registreerujad paigutatakse viimasesse stardigruppi.
6.3. Stardinumbrite määramise aluseks on üldjuhul iga osaleja käesoleva aasta parima etapi koht MTBEST sarjas. Kuni kahe tulemuse saavutamiseni käesoleval hooajal arvestatakse lisaks võistleja 2014. aasta tulemusi Estonian Cup sarjas ja Tartu Rattamaratonil. Stardikoha arvutamisel on aluseks järgmised koefitsiendid (stardikoht 2015 = koefitsient x tulemus 2014):

– EC 2014 hooaja parim koht etapil, koefitsient = 0,5

– Tartu Rattamaraton 2014 koht, koefitsient = 0,15 

6.4. Põhisõidu stardigrupid jagunevad alljärgnevalt: 1-50, 51-100, 101-150, 151-200, 201-250, 251-300, NE ja N18 litsenstiga naised (naiste stardigrupi asukohta stardirivis võib korraldaja vastavalt osalejate arvule ja tasemele muuta), 301-400, 401-600, 601-800, 801-1000, 1001-…
6.5. Lühisõidu stardigrupid jagunevad alljärgnevalt: 2001-2050, 2051-2100, 2101-2150, 2151-2200, 2201-2250, 2251-2300, 2301-2400, 2401-…
6.6. Kohapeal registreerujad paigutatakse viimasesse stardigruppi.
6.7. Stardigruppide koosseisus on peakohtunikul õigus teha muudatusi, lähtudes startimise ohutuse ja turvalisuse tagamise vajadusest. Esimesse stardigruppi on peakohtunikul õigus paigutada ainult Eesti- või Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu litsentsiga ‘Eliit’, ‘U23? või ‘M18? klassi sportlasi.
6.8. Esialgne stardinimekiri avaldatakse internetis, aadressil www.mtbest.ee hiljemalt võistlusele eelneval päeval.

 

7. Tulemuste arvestamine

7.1. Tulemuse saamiseks peab osavõtja stardikoridori sisenemisest kuni finišijoone ületamiseni kandma juhtraual nähtavat stardinumbrit koos numbri tagumisele küljele kinnitatud ajavõtukiibiga.
7.2. Põhisõidul saavad absoluutarvestuses esimesed 10 lõpetajat punkte järgnevalt: 1500, 1490, 1482, 1476, 1472, 1470, 1468, 1466, 1464, 1462. Iga järgnev koht annab 1 punkti vähem.
7.3. Põhisõidu aktiivseima ratturi arvestuses jagatakse vahefinišis preemiapunkte 10 parimale järgnevalt: 20, 15, 11, 8, 6, 5, 4, 3, 2, 1.
7.4. Punktiarvestus Lühisõidul:
1. koht: 1250 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 5. annab punkte 10 võrra vähem;
5. koht: 1210 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 30. annab punkte 8 võrra vähem;
30. koht: 1010 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 50. annab punkte 6 võrra vähem;
50. koht: 890 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 80. annab punkte 4 võrra vähem;
80. koht: 770 punkti; iga järgnev koht kuni kohani 120. annab punkte 2 võrra vähem;
120. koht: 690 punkti; iga järgnev koht annab 1 punkti võrra vähem.

7.5. MTBESTkokkuvõtlik paremusjärjestus selgitatakse välja võistleja käesoleva aasta viie (5) parema etapi punktide (sh preemiapunktid) liitmise teel. Suurima punktisummaga võistleja on sarja võitja.
7.6. Võrdse punktisumma korral on paremusjärjestuse selgitamise aluseks võistleja käesoleva aasta MTBESTsarja parimad etapi punktid. Nende võrdseks osutumise korral saavad määravaks paremuselt järgnevad etapi punktid jne.
7.7. Võistlusklasside parimad selguvad üldarvestuse punktitabeli põhjal.
7.8. MTBESTaktiivseim rattur selgitatakse võistleja kaheksa (8) rattamaratoni aktiivsuspunktide liitmise teel.
7.9. Iga rattamaratoni esialgsed tulemused avaldatakse hiljemalt võistlusjärgse päeva jooksul internetis aadressil: www.mtbest.ee
7.10. Teateid võimalike vigade parandamiseks finišiprotokollis võetakse vastu võistlusele järgneva kolmapäeva õhtuni, meiliaadressil: info@mtbest.ee

 

8. Võistkondlik arvestus

8.1. Võistkondlik arvestus toimub eraldi meeste, naiste ja noorte võistkondadele.

8.2.Meeste ja naiste võistkondlik arvestus toimub Põhisõidul, noorte võistkondade arvestus Lühisõidul.

8.3. Naiste võistkond koosneb vaid naistest, meeste ja noorte võistkonnad võivad olla segavõistkonnad.

8.4. Võistkonda kuulub 3 kuni 6 liiget, noorte võistkonda 2 kuni 4 liiget.

8.5. Võistkondlikus arvestuses liidetakse igal etapil võistkonna kolme (noorte võistkonnas kahe) parema lõpetaja lõpuajad, mille alusel selgitatakse võistkonna koht etapil ning jagatakse võistkondlikud kohapunktid alljärgnevalt:

1.koht: 150 punkti;
2.koht: 145 punkti;
3.koht: 142 punkti;
4.koht: 140 punkti;
5.koht: 139 punkti jne.

8.6. Kui võistkonnad saavad etapil võrdse koguaja, siis suurema arvu võistkondlikke kohapunkte saab võistkond, kelle parim sõitja oli eespool.

8.7. Võistkondliku arvestuse võitja sarja kokkuvõttes on võistkond, kes kaheksa (8) rattamaratoni kokkuvõttes kogub kõige enam võistkondlikke kohapunkte.

8.8. Võrdsete võistkondlike punktide korral saab paremuse selgitamisel määravaks võistkonna koht viimasel etapil.

 

9. Vanuseklassid(sünniaastate alusel)

9.1. Põhisõit (mehed): M18 (1997-2000), M-Põhiklass (1976-1996), M40 (1971-1975), M45 (1966-1970), M50 (1961-1965), M55 (1960 ja varem sündinud)
9.2. Põhisõit (naised): N20 (1995-2000), N-Põhiklass (1986-1994), N30 (1985 ja varem sündinud)

9.3. Lühisõit (mehed): M14 (2001-2004), M16 (1999-2000), M-Põhiklass (1956-1998), M60 (1951-1955), M65 (1950 ja varem sündinud);
9.4. Lühisõit (naised): N16 (1999-2004), N-Põhiklass (1981-1998), N35 (1976-1980), N40 (1971-1975), N45 (1970 ja varem sündinud).

9.5. Peresõit: tüdrukud N12 (2003-2004) ja poisid M12 (2003-2004), ülejäänud osalejad osalevad Peresõidul ühises arvestuses.

 

10. Olulised reeglid

10.1. Jalgrataste klass on vaba, eraldistardi lenkstangi kasutamine on keelatud.

10.2. Startida tohib ainult oma nime all ja oma stardigrupist, erandeid on õigus teha ainult peakohtunikul.

10.3. Tulemuse saamiseks peab võistleja läbima võistlusraja täielikult.

10.4. Rajal edasiliikumiseks ei tohi kasutada kõrvalist abi.

10.5. Kiivri kandmine on kohustuslik.

10.6. Distantsil jalgratast vahetada ei tohi.

10.7. Liikluseeskirjade, liiklusreguleerijate, liiklusmärkide, viitade ja muude korraldajapoolsete juhiste täitmine on kohustuslik.

10.8. Väljaspool tähistatud prügiala on söögipakendite, joogipudelite jms rämpsu rajale ja loodusesse viskamine RANGELT KEELATUD!

10.9. Punktides 10.1-10.8 sätestatud reeglite rikkumise korral võistleja diskvalifitseeritakse.

10.10. Diskvalifitseerimise aluseks on muuhulgas ürituse videosalvestus või fotod.

 

11. Vastutus

11.1. Iga osavõtja kinnitab, et vastutab ise oma tervisliku seisundi ja sportliku ettevalmistuse eest ning osaleb etapil täielikult omal riisikol ja täidab käesoleva juhendi nõudeid.

11.2. Iga osavõtja vastutab enda ohutuse ja endast oleneva ohutuse eest kaasvõistlejate suhtes.

11.3. Kõik alla 18-aastased osavõtjad on rajal lapsevanema või hooldaja vastutusel.

 

12. Autasustamine

12.1. Igal etapil ja sarja kokkuvõttes autasustatakse järgnevalt loetletud vanuseklasside parimaid.

 

 

Etapil

Sarja kokkuvõttes

Põhisõidul

 

 

Üldjärjestus

1.-6.koht

1.-6.koht

Naiste üldjärjestus

1.-3.koht

1.-3.koht

M18, N20

1.-3.koht

1.-3.koht

N30, M40, M45, M50, M55 

1. koht

1.-3.koht

Aktiivseim rattur

1. koht

1.-3.koht

Naiskond

1. koht

1.-3.koht

Võistkond

1. koht

1.-3.koht

 

 

 

Lühisõidul

 

 

N16, M14, M16

1.-3. Koht

1.-3.koht

N35, N40, N45, M60, M65

1. koht

1.-3.koht

Noorte võistkond

1. koht

1.-3.koht

 

Peresõidul

 

 

N12, M12

1.-3. Koht

1.-3.koht

 

12.2. Kõikidel MTBEST2015 rattamaratonide Põhi- ja Lühidistantsil tulemuse kirja saanud rattureid autasustatakse hooaja viimasel etapil sarja sümboolikat kandva meenega.

 

13. Protestid

13.1. Protestid võistlustulemuste, võistlusmääruste rikkumise jms. kohta tuleb esitada peakohtunikule alljärgneva aja jooksul:

13.1.1. esimese saja (100) lõpetaja osas ühe tunni jooksul pärast 100-nda võistleja lõpetamist.

13.1.2. kõigi teiste MTBEST võistlejate osas enne finiši sulgemist (17:00).

13.2. Protesti esitamise tasu on 30 eurot, mis tagastatakse ainult protesti rahuldamisel.

13.3. Kõik võistlusega seotud protestid lahendab peakohtunik.

13.4. Juhendis käsitlemata juhud lahendab võistluste kohtunikekogu ja/või korralduskomitee.

 

14. Kontaktid

14.1. Registreerimine: www.mtbest.ee, e-post: info@mtbest.ee

14.2. Ajavõtt: Nelson Timing, nelson@nelson.ee

 

Rohkem infot
Vähem infot
Impression