Voeckler: tippratturid ei jäta Tokyo OM-i nimel Tour de France’i pooleli

france

Endise profijalgratturi ja Prantsusmaa meeskonna mänedžeri Thomas Voeckleri sõnul ei suuda riigid välja panna Tokyo olümpiamängudele oma parimaid rattureid, kuna nad peavad samal osalema Tour de France’il.

Järgmise aasta Tour de France lõpeb Pariisis 25. juulil, maanteeratturite grupisõit toimub Tokyo teedel aga 24. juulil ehk päev peale avatseremooniat. See tähendab, et need ratturid, kes stardivad olümpiamängudel, peavad pooleli jätma rattaspordimaailma iga-aastase suursündmuse.

Selleks, et ratturid ei peaks seisma silmitsi äärmiselt keerulise valikuga, küsis Tour de France’i korraldav organisatsioon ASO Kopenhaagenilt, kes võõrustab suurtuuri esimest kolme etappi, võimaluse kohta nihutada võistluse algust kolm päeva varasemaks. Kuna Taani pealinnas peetakse järgmisel suvel ka jalgpalli EM-finaalturniiri, siis andis linnapea Frank Jensen märku, et velotuuri kuupäevade nihutamine ei tule kõne alla.

Voeckleri sõnul on selline olukord mõeldamatu. “Me oleme juba pikalt kursis, et Tokyo rada sobib hästi ronijatele. Maailma parimad ronijad võistlevad aga Tour de France’il,” ütles Voekcler. “Paluda ratturitel pooleli jätta Tour de France, et osaleda olümpiamängudel on mõeldamatu. Ma loodan, et korraldajad suudavad siiski midagi välja mõelda.”

Voeckler on Prantsusmaa suurtuuril saavutanud 2011. aastal kokkuvõttes kõrge neljanda koha. Lisaks on prantslane võidutsenud neljal etapil. Ateena olümpiamängudel saavutas Voekcler 19. koha.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X