Vingegaard võitis Baskimaa velotuuri, Taaramäe 15.

Baskimaa velotuuri kuuendal etapil (137,8 km) teenis etapivõidu Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), kindlustades sellega endale ka üldarvestuses esikoha. Rein Taaramäe (Intermarche – Circus -Wanty) sai kokkuvõttes 15. koha.

Mägisel finaaletapil teenis Vingegaard kindla võidu ajaga 3:36.42. Ta edestas lähimaid jälitajaid James Knoxi (Soudal – Quick Step) ja Ion Izagirret (Cofidis) vastavalt 47 ja 49 sekundiga. Taaramäe finišeeris grupis, mis kaotas võitjale ühe minuti ja 21 sekundiga ning sai 16. koha.

„Võtsin maksimumi. Sõitsin pool päeva jooksikutega, aga ühel hetkel jäi meid tõusude peal ette liiga vähe. Pidasin targemaks sealt maha jääda, sest tol hetkel oli vahe alla minuti kahanenud ja järgmine osa sõidust (25 km) oli suhteliselt sile. Ehk tegin rahuliku laskumise ja siledal taastusin juba grupis,“ rääkis Taaramäe etapi järel. „Sealt edasi jäi sõita veel kaks tõusu, kus panin kõik välja. Lõpuks oligi päeva eesmärk jõuda kokkuvõttes nii palju ette poole kui võimalik. 11 kohta ühe päevaga on päris hea.“

Kokkuvõttes võidutses Vingegaard. Pjedestaali madalamatele astmetele sõitsid end hispaanlased Mikel Landa (Bahrain – Victorious; +1.12) ja Izagirre (+1.29). 15. positsioonile kerkinud Taaramäe kaotas võitjale kolme minuti ja 39 sekundiga.

„Jalad olid head ja läksid tuuri käigus ainult paremaks,“ lisas Taaramäe. „Grammike veel parem ja sõidan esikümnes. Loodan selle ajastada tulevasteks sõitudeks, milleks on Romandia, Norra ja Dauphine velotuurid. Kõikidel nendel sõitudel peaksid mul vabad käed olema.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X