Vingegaard teenis Dauphine velotuuril soolovõidu ja kerkis liidriks

Prantsusmaal jätkunud Dauphine velotuuri (2. UWT) viiendal etapil (Cormoranche-sur-Saone – Salins-les-Bains; 191 km) võidutses uhke soolosõidu järel taanlane Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), kerkides ühtlasi mitmepäevasõidu liidriks. Eestlased Madis Mihkels ja Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) lõpetasid võistluse vastavalt 66. ja 82. kohal. 

Vingegaard sõitis teistelt üksi eest viimasel teise kategooria tõusul ning edestas finišis järgmist gruppi 31 sekundiga. Teise koha sai kirja prantslane Julian Alaphilippe (Soudal – QuickStep) ja kolmanda norralane Tobias Halland Johannesseni (Uno-X Pro Cycling Team). Mihkels kaotas võitjale kuue minuti ja 26 sekundiga ning Taaramäe kaheksa minuti ja kaheksa sekundiga.

Etapivõiduga kerkis Vingegaard üldarvestuses velotuuri liidriks. Ta edestab austraallast Ben O’Connorit (AG2R Citroen Team) ühe minuti ja kümne sekundiga ning Alaphilippe’i ühe minuti ja 23 sekundiga. Mihkels hoiab kokkuvõttes 99. positsiooni (+24.38) ja Taaramäe 116. kohta (+29.15).

Reedel sõidavad ratturid 170,2 kilomeetrit Nantua linnast Crest-Volandi. Etapil on kolm teise ja üks kolmanda kategooria tõus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X