Viimane ülejõu käiv tõus kukutas Räime Colombias kõrgest mängust

600481h7b3dt28

Colombia tuuri (UCI 2.1) teisel etapil teenis esikoha kohalike rõõmuks Juan Sebastian Molano (UAE-Team Emirates). Eestlased kõrgesse mängu seekord ei sekkunud.

LLanogrande teedel sõidetud 167,6 kilomeetri pikkusel etapil edestas Molano 62-liikmelises grupifinišis prantslast Julian Alaphilippe’i (Deceuninck – Quick Step) ja colombialast Diego Ochoad (Manzana Postobon). Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) lõpetas 103. kohal, kaotades võitjale 3.08 ning Team Illuminate klubi ratturid Martin Laas ja Steven Kalf said kirja vastavalt 139. ja 157. koha.

“Nagu arvata oli, siis tuligi väga raske päev. 4 x 3,5 km tõusu ja natuke veel käis üles alla. Kohe stardist pandi gaas põhja ja kohalikud aktivistid proovisid jooksikute hulka saada,” vahendas Räim võistlusjärgseid muljeid sotsiaalmeedias. “Kolmas ring tehti juba korralikku tempot, et jooksikud kätte saada. Sain napilt pundiga koos üle ja lootsin, et nüüd vaja veel järgmine ring ära kannatada ja siis olen kõrges mängus sees, sest põhimõtteliselt kõik sprinterid olid maha jäänud. Neljandal ringil alsutasime tõusu Team Sky tagant, kuid tempo oli mulle liig. Jalg oli tühi, punnitasin ja lootsin, et sõidan oma hooga edasi ja ehk laskumisel või siledal saame kätte pundi, kuid kahjuks ei juhtunud seda. Kaks tiimikaaslast aitasid mind väga hästi, tassisid ettepoole, hoidsid mind tuulevarjus ning jäid koos minuga maha, et siis koos uuesti ette järgi sõita. Kui nägime, et võimatu on punti kätte saada, võtsime jala gaasipedaalilt maha ning sõitsime viimased 10 km rahulikult lõpuni. Kahju, et ei istunud esimeses pundis ära, sest seal oli põhimõtteliselt ainult üks kiire jalaga mees, kes ka etapi võitis.”

Kokkuvõttes kerkis tuuri liidriks Rigoberto Uran (EF Education First Pro Cycling Team). Räim langes 75., Laas 133. ja Kalf 155. positsioonile.

Velotuuri neljandal etapil sõidetakse 144 kilomeetrit. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X