Vihmasel, külmal ja mägisel etapil andis Nisu suure panuse meeskonnakaaslase edusse

Oskar Nisu

Ameerika Ühendriikides jätkuval Redlands Classic teisel, mägisel etapil võidutses Aj August (Hot Tubes Development Cycling). Oskar Nisu (Denver Disrupters) lõpetas 147. kohal.

Mägisel etapil, kus tõusumeetreid kogunes 135,6 kilomeetri jooksul ligi 2800, teenis August soolovõidu ajaga 3:48.54. Tyler Stites (Project Echelon Racing) ja Nisu meeskonnakaaslane Riley Sheehan kaotasid talle 11 sekundiga. Nisu jäi võitjast 14 minuti ja 17 sekundi kaugusele.

„Eesmärk oli mitte terve päev ees lihtsalt tempot teha ja olla minekutes sees. Poole pealt sai aga üks rattur eest ning varsti peale teda veel kolm tükki. Lasime asjal minna ja võtsime varsti tempo tegemise enda peale,“ kirjutas Nisu sotsiaalmeedias. „See ülesanne jäi mulle ja ühele tiimikaaslasele. Vähendasime vahe kolme minuti pealt kahe peale ja siis tulid teised tiimid appi. Meie jaks oli sellega otsas. Proovisin nii kaua, kui suutsin pundiga olla ja viimased 8,5 km mäkke läksin juba omas tempos. Kuna ilm oli vihmane ja külm, mis nõudis palju energiat, siis olid need viimased kilomeetrid väga rasked. Energia oli lihtsalt otsas ja proovisin kuidagi lõpuni saada. Plaan ei olnud ennast nii tühjaks sõita, aga ma lihtsalt ei suutnud süüa ja juua piisavalt.“

Velotuuri üldarvestuses jätkab liidrina Richard Arnopol (Project Echelon Racing). August kaotab talle 11 ja Robin Carpenter (L39ION of Los Angeles) 22 sekundiga. Nisu tiimikaaslane Sheehan on viies, jäädes liidrist 26 sekundi kaugusele. Eestlane ise jätkab 116. positsioonil, kaotades parimale 15 minuti ja 30 sekundiga.

Laupäeval on velotuuril kavas temposõit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X