Videointervjuu: Baltic Chain Cycling usutles Tartu2024/BalticChainCycling.com treenerit Toms Flaksist

Toms Flaksis töötas 2014 aastast Läti kontinentaalmeeskonnas Rietumu/Delfin, mille uksed suleti 2018 aasta lõpus. Rene Mandri kutsus nüüd Läti rattaliidus koondise poisse treeninud Toms Flaksise koos andekamate Läti U23 poistega uude Klubi Cycling Tartu poolt loodud kontinentaalmeeskonda Tartu2024/BalticChainCycling.com.
Nimelt on lätlane treeninud ka varasemalt mitmeid eestlasi, nende hulgas ka endist Euroopa maastikurattamaratoni meistrit Peeter Pruusi. Baltic Chain Cycling käis Tomsi usutlemas Hispaanias Salou linnas uue kontinentaalmeeskonna esimeses hooajaeelses laagris.
Toms rääkis, et Eesti ja Läti rattasport ning poisid pole väga erinevad, sest kahe riigi rattaspordi eestvedajad on sarnaste arusaamadega. Poiste kohta lisas ta:”Peamine on, et kõik on üksteisega sõbralikud.”
Küsimusele, kas eesti keel on suus, tõdes lätlane, et veel mitte, aga loodetavasti oskab ta peagi laulda eesti keeles nagu Antti (üks kahest Soome mehest tiimis).
Rene Mandri ja Toms Flaksis tunnevad üksteist juba 2014 aastast, kui töötasid koos Läti meeskonnas Rietumu/Delfin. “Rene on mitmekülgne ja suudab meeskonnas panna rõhku erinevatele teemadele. Juba 2014 lubas ta, et teeb ükskord kontinental tasemel meeskonna, mitte niisama meeskonna, vaid korraliku projektiga meeskonna. Nüüd ta tegi selle ära ja mul on hea meel abiks olla,” lisas lätlane.
Läti treener arvab, et poisid on veel liiga noored, et kindlalt paika panna, kes jõuab välja World Touri, aga tihtipeale tuleb välja, et need poisid, keda päris World Touri materjaliks esialgu ei peeta, sinna siiski jõuavad. “Peale esimest hooaega oskan nende potentsiaali kohta rohkem öelda,” ütles lätlane.
Vaata rohkem videost, mida räägiti tulevast meeskonnast, hooajast ja eesmärkidest.

https://www.balticchaincycling.com/post/video-toms-flaksis-continues-coaching-promissing-cyclists-in-tartu2024-balticchaincycling-com

Foto: Adam Illingworth / Baltic Chain Cycling.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X