VI Ülenurme rattapäev tõi kohale koos päikesega nii mudilased kui retrosõitjad

IMG_3663 RATTARALLI 2021
VI Ülenurme rattapäeva üritused said sõidetud erinevalt oodatust päikesepaistes. Kõige arvukam osavõtt oli jälle Kommipommi lastesõitudes. Mudilased said nautida eelmisel aastal Eesti Põllumajandusmuuseumisse paigutatud asfaltkatetel kiiret veeremist.
“Seekord oli küll osalus natuke väiksem kui möödunud aastatel, eks uued koroonanõuded ja pikk nädalavahetus jätsid oma jälje, aga siiski oli nooremates vanusegruppides stardikoridor põngerjaid täis ja osalejaid kokku tublilt üle saja,” oli peakorraldaja Rene Mandri rahul.
Rattapäevale lisas sportliku hõngu Balti Keti velotuuri teine etapp, mis startis Eesti Põllumajandusmuuseumist ja finišeeris 166 km hiljem Lange Motokeskuses. Etapp pakkus draamat kruusalõiguga, kus peagrupp lagunes ja eest pääses lõpuks 31 ratturi suurune juhtgrupp. Eestlaste rõõmuks võitis Eesti koondise vormi kaitsnud Karl Patrick Lauk, kes igapäevaselt sõidab Prantsusmaa esimese divisjoni amatöörklubis Pro Immo Nicolas Roux. Kambja ja Kastre valla teedel sõidetud etapp oli paljude osavõtjate arvates mitte eestlaslikult huvitav ja väljakutsuv.
Päeva naelaks oli kindlasti retro- ja matkasõit, kus osalejad said Motohunt turvameeskonna ja DJ Ringo Saar timmitud muusika saatel sõita Eesti Põllumajandusmuuseumist finišisse Eesti Lennundusmuuseumis. Autasustati ägedamait kostüümi ja kõige retroma rattaga startinud osalejaid vinüülplaadimängijaga lootes, et retrosõitjatel on kindlasti ka mõned vinüülplaadid veel kodus alles, mis vajavad mängimist nagu ka vana ratas vajab sõitmist.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X