Vernon teenis teise etapivõidu järjest, Pajur ja Kiskonen lõpetasid kuuendas kümnes

Kesk-Aafrikas jätkuval Rwanda velotuuri (UCI 2.1) teisel etapil (132,9 km) pälvis teise etapivõidu järjest inglane Ethan Vernon (Soudal – Quick-Step Devo Team). Tartu2024 Cycling Teami ratturid seekord suurde mängu ei sekkunud.

Teisel etapil oli mitmeid tõuse ning lõpuks jäi peagruppi alles 48 ratturit, kellest kiireim oli taas Vernon (3:21.30). Ta edestas Eritrea ratturit Henok Mulubrhani (Green Project-Bardini CSF-Faizane) ja hollandlast Jeroen Meijersit (Terengganu Polygon Cycling Team).

Tartu2024 Cycling Teami ratturites sai Markus Pajur (+0.47) 54., Siim Kiskonen (+0.47) 56., lätlane Alekss Krasts (+1.27) 62., soomlane Markus Knaapi (+1.27) 70. ja Joonas Kurits (+1.48) 73. koha.

„Sõidu alguses olid kohe rasked tõusud. Teadsin, et seal läheb mul raskeks. Nii ka oli ning jäin paar korda pundist maha, aga sõitsin omas tempos uuesti järgi,“ rääkis Pajur. „Peale seda ökonoomitasin nii palju kui sain, kuid kaheksa kilomeetrit enne lõppu oli viimane tõus, kus tõmmati asi lõplikult ribadeks. Kahjuks polnud mul piisavalt jalga, et esimestega kaasa minna, seega lõpetasin teises grupis.“

Kokkuvõttes jätkab liidrina Vernon. Teisele positsioonile kerkis Mulubrhan ning kolmandale Meijers. Pajur on 50., Kiskonen 51., Krasts 63., Knaapi 64. ja Kurits 71. kohal.

Teisipäeval on velotuuril kavas ligi 200-kilomeetrine etapp, mille jooksul on kolm esimese, üks teise ja üks kolmanda kategooriaga tõus. Velotuur lõpeb pühapäeval Rwanda pealinnas Kigalis.

Impression
X