Ajalugu

  • 24. oktoobril 1968. aastal moodustati Eesti NSV Ametiühingute Vabatahtliku Spordiühingu „KALEV“ TALLINNA VELODROOM
  • 31.01.1985 asutus ümber nimetatud: Üleliidulise Ametiühingute Vabatahliku Spordiühingu “Trud” Eesti Vabariikliku Organisatsiooni “Kalev” Tallinna Velodroom (ÜVAÜ SÜ “Trud” EVO “Kalev” Tallinna Velodroom)
  • 23.04.1987 asutus ümber nimetatud: Üleliidulise Ametiühingute Vabatahliku Kehakultuuri- ja Spordiühingu Eesti Vabariikliku Organisatsiooni “Kalev” Tallinna Velodroom (ÜVAÜ KSÜ EVO “Kalev” Tallinna Velodroom)
  • 05.12.1991 asutus ümber nimetatud: Eesti Spordiseltsi “Kalev” Tallinna Velodroom
  • Alates 19. juuli 1994.a. õigusjärglane: MUNITSIPAALETTEVÕTE PIRITA VELODROOM
    Alus: Tallinna Linnavalitsuse määrus 19.07.1994 nr 81
  • Alates 26.september 1997.a. õigusjärglane :
    LINNAASUTUS PIRITA VELODROOM
    Alus: Tallinna Linnavalitsuse määrus 26.09.1997 nr 67
  • Alates 16.07.2001 Pirita Velodroomi filiaal
    – Kristiine Sportmängude Maja > Kristiine Spordimaja
    – Lasnamäe Sportmängude Maja
    – Kopli Spordihoone
  • Alates 01.09.2003 Pirita Velodroomi filiaal
    – Paul Kerese Malemaja
  • Alates 01.03.2005 Pirita Velodroomi filiaal
    – Põhja Spordihoone
  • Alates 01.06.2005 Pirita Velodroomi filiaal kuni 30.09.2007
    – Harku Sõudebaas
  • Alates 1.juuli 2006.a. õigusjärglane / NIME MUUTUS :
    LINNAASUTUS PIRITA SPORDIKESKUS
  • Alates 01.09.2007 Pirita Spordikeskuse filiaal
    – Lasnamäe Sulgpallihall

Asutuse juht / direktor

Eduard Mirski 06.08.1967 – 31.07.1973
Jüri Pärg 01.08.1973 – 11.09.1993
Direktori k.t. Eneken Vesmes 12.09.1993 – 20.07.1994
Rein Tölp 21.07.1994 – 05.03.1995
Aavo Aunroos 06.03.1995 –
Trekirada valmis 1969.aastal.

Avavõistlused – punase lindi läbilõikamine toimus 21. juunil 1969.a.

10.12.1969.a. alustas tegevust VSÜ “Kalev” Tallinna Jalgrattaspordikool, kelle koduks on siiani Velodroom.

Kalevi Jalgrattaspordikooli direktorid:
Roosi Helvi direktor 10.12.1969-31.12.1971
Mirski Eduard direktor 1.01.1972-18.02.1973
Antson Ants direktor 19.02.1973-24.11.1977
Pettai Enn direktor 25.11.1977-30.11.1981
Lehtlaan Vahur direktor 1.12.1981-29.05.1990
Johanson Raivo direktor 30.05.1990-28.10.1993
Prükkel Jaanus direktor 28.10.1993

15.10.2008
Eneken Vesmes

Impression