Veel juunioride klassi kuuluv eestlanna alustas velotuuri Belgias eriloaga

Eesti juunioride grupisõidu meister Mathilde Nigul (Isorex No-Aqua Ladies Cycling Team) alustas Belgias mitmepäevasõitu Lotto Belgium Tour (UCI 2.1) 113. kohaga. Eriloaga eliitnaistega võistlema pääsenud Nigul ei ole varem kõrgetasemelistel velotuuridel startinud.

Avapäeval sõidetud ligi neljakilomeetrise proloogi võitis prantslanna Aude Biannic (Movistar Team) ajaga 4.51. See teeb võitja keskmiseks kiiruseks 45,2 km/h. Teise ja kolmanda koha teenisid hollandlannad Riejanne Markus ja Anouska Koster (WaowDeals Pro Cycling). Veel juunioride klassi kuuluv Nigul kaotas võitjale 54 sekundit.

Kolmapäeval sõidetakse velotuuril 119-kilomeetrine etapp Moorsledest Dadizelesse.