Van Vleuten võitis teist aastat järjest naiste Giro d’Italia

30. korda peetava kümnepäevase naiste mainekama velotuuri Giro d’Italia Internazionale Femminile võitis teist aastat järjest hollandlanna Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott).

Temposõidu maailmameister Van Vleuten edestas velotuuri kokkuvõttes kaasmaallannast grupisõidu maailmameistrit Anna van der Breggeni (Boels – Dolmans) kolme minuti ja 45 sekundiga. Kolmanda koha pälvis austraallanna Amanda Spratt (Mitchelton-Scott).

“Nii tore on taas võita ja ma tundsin end tänavu veel paremini kui mullu,” olid Van Vleuteni emotsioonid viimase etapi järel. “See on nagu unistuse taastäitumine. Eelmine aasta võitsin esimest korda ja nüüd me saime sellega taas hakkama. See oli minu suur eesmärk. Velotuuridel vajad sa naiskonna abi ja see tegi võidu veel ilusamaks.”

Van Vleuten kerkis liidripositsioonile peale viiendat etappi, kui kiirendas lõputõusul konkurentidel eest ning pälvis uhke soolovõidu. Järgmisel päeval peetud temposõidul kasvatas maailmameister oma edu konkurentide ees veelgi.

Enim teenis tänavuselt naiste Girolt etapivõite Marianne Vos, kes oli võidukas teisel, kolmandal, seitsmendal ja kümnendal etapil. Ühtegi eestlannat stardis ei olnud.

Allikas: sport.err.ee

Impression
X