Van Vleuten võitis neljandat korda Giro d’Italia Donne ja uuendades velotuuri käigus üht rekordit kolm korda

Annemiek Van Vleuten

Itaalias peetud naiste maineka velotuuri Giro d’Italia Donne võitis neljandat korda hollandlanna Annemiek van Vleuten (Movistar), kes uuendas velotuuri jooksul üht rekordit kolm korda.

Van Vleuten pälvis tänavu kindla esikoha, edestades prantslannat Juliette Labousi (Team DSM-Firmenich) kolme minuti ja 56 sekundiga ning itaallannat Gaia Realinit (Lidl – Trek) nelja minuti ja 23 sekundiga. Kuue parema sekka jõudsid veel ameeriklanna Veronica Ewers (EF Education – TIBCO-SVB; +5.34), itaallanna Erica Magnaldi (UAE Team ADQ; +5.34) ja taanlanna Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ-SUEZ; +6.16).

Varasemalt on Van Vleuten võitnud Giro d’Italia Donne 2018., 2019. ja 2022. aastal. Lisaks teenis ta tänavuselt velotuurilt kolm etapivõitu, mis tähendas, et ta uuendas vanima etapivõitja rekordit kolmel korral. Viimase etapivõidu pälvis hollandlanna 40 aasta ja 271 päeva vanuselt.

Ühtlasi oli Van Vleuten parim veel punktiarvestuses ja mägede arvestuses. Parima noorratturit tiitli pälvis Realini ning parim tiim oli Movistar. Ühtki eestlast tänavu Giro d’Italia Donnel stardis ei olnud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X