Van Vleuten näitas taas, et on raskest kukkumisest taastunud ja võidutses Hispaanias

Annemiek van Vleuten

Mäletatavasti kukkus Annemiek van Vleuten mullu sügisel raskelt naiste Pariis- Roubaix’ võistlusel, kuid Movistari rattur näitas taas endas uskumatut jõudu taastuda ning võitis varakevadel naiste kuuenda Setmana Valenciana (UCI 2.1) mitmepäevasõidu.  

Neljast etapist koosneval velotuuril jõudsid pjedestaalile veel FDJ Nouvelle-Aquitaiene Futuroscope’i ratturid Cecilie Uttrup Ludwig (+1.00) ja Marta Cavalli (+.157). 39-aastane hollandlanna kindlustas mitmepäevasõidu üldvõidu eelviimasel etapil lõputõusul rünnates, sõites viimased 17 kilomeetrit üksinda.

„Kui see jõuab lõpuks kohale, et mu kukkumisest on möödas vaid neli ja pool kuud, ja ma näen, et ma olen võimeline taas tipus sõitma – väga äge on hooaega sellisel toonil alustada,“ ütles Van Vleuten. „Mul on hea meel, et selle võistlusega langes mu õlult pinge, millega tahtsin nii endale kui tiimile tõestada, et ma olen tagasi. Kuna tegu oli Hispaania võistlusega, siis seda olulisem oli see ka naiskonna jaoks. Selle esikohaga on nüüd väga mõnus minna vastu kevadistele klassikutele.“

Van Vleuteni tänavuse hooaja suureks eesmärgiks on võita nii naiste Giro d’Italia kui Tour de France.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X