Van Vleuten krooniti 106-kilomeetrise soolosõidu järel maailmameistriks

Suurbritannias Yorkshire’is jätkuvatel maanteesõidu maailmameistrivõistlustel pälvis naiste grupisõidus esikoha hollandlanna Annemiek van Vleuten, kes sõitis viimased 106 kilomeetrit uhkes üksinduses.

Eelmisel ja üle-eelmisel aastal temposõidus maailmameistriks kroonitud Van Vleuten sõitis teistelt ratturitelt eest Lofthouse’i tõusul ning kasvatas seejärel oma edu grupi ees ligi kahele minutile. Kui finišini oli jäänud 30 kilomeetrit, püüdis tänavune temposõidu maailmameister Chloe Dygert Owen Van Vleutenile üksi järele jõuda, kui tema jaks rauges viimasel ringil.

Hõbemedali sai lõpuks kaela hollandlannast tiitlikaitsja Anna van der Breggen (+2.15), kes kontrollis jooksikute hulgas kõiki äraminekukatseid ning tegi otsustava liigutuse alles viis kilomeetrit enne lõpujoont. Kolmanda koha sai austraallanna Amanda Spratt (+2.28), kes suutis Van der Breggenist kõige kauem kinni hoida.

Dygert sai lõpuks neljanda koha, kaotades võitjale kolme minuti ja 24 sekundiga. Viienda koha sai itaallanna Elisa Longo Borghini (+4.45). Peagrupi eesotsas tõi Hollandile veel ühe top10 koha Marianne Vos (+5.20), kes edestas lõpuspurdiga seitsmenda koha saanud itaallannat Marta Bastianellit. Esikümnesse mahtusid veel lõuna-aafriklanna Ashleigh Moolman-Pasio, sakslanna Lisa Brennauer ja ameeriklanna Coryn Rivera.

Võistlusel sai tulemuse kirja 88 naist. Ainsa eestlannana startinud Mae Lang pidi oma esimese MM-i pooleli jätma.