Van Vleuten ja Evenepoel pälvisid prestiižse Velo d’Ori auhinna

Fi5O-AtWYAAbQXp

Prantsusmaa rattaajakirja Velo poolt alates 1992. aastast antava prestiižse auhinna pälvisid valitsevad grupisõidu maailmameistrid Annemiek van Vleuten ja Remco Evenepoel.

Erinevate riikide ajakirjanikest koosnev žürii kuulutas parimaks naiseks Van Vleuteni, kuna ta oli tänavu võidukas nii Tour de France Femmesil, Giro d’Italia Donnel kui Ceratizit Challenge by La Vueltal. Aasta lõpus pani magusale hooajale punkti maailmameistritiitel grupisõidus. Van Vleuteni selja taga said teise koha Lotte Kopecky ja kolmanda Pauline Ferrand-Prevot. Seejuures anti naistele eraldi Velo d’Ori auhind välja esmakordselt.

Evenepoel valiti parimaks, kuna ta võitis Belgiale 40-aastase vaheaja järel suurtuuril esikoha. Lisaks oli valitsev maailmameister võidukas Liege-Bastogne-Liege klassikul ja Clasica San Sebastianil. „Suur au on sellist tunnustust pälvida,“ ütles Evenepoel, kes on läbi aegade noorim auhinna võitja. „Eriti nii varajases eas, sest minu meelest on see üks tähtsamaid auhindu jalgrattaspordimaailmas. See on auhind kogu hooaja eest. Kui ma mängisin jalgpalli, siis ma unistasin Ballon d’Ori võitmisest. Velo d’Or on rattaspordi Ballon d’Or.“

Evenepoeli järel said teise ja kolmanda koha vastavalt Wout van Aert ja Tadej Pogacar. Enim on auhinda pälvinud Alberto Contador, kes sai Velo d’Ori aastatel 2007, 2008, 2009 ja 2014.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X