Van der Poeli kimbutab taas seljavalu, võidutsesid Van Aert ja Van Anrooij

Mathieu van der Poel

Neljapäeval Belgias Koksijdes toimunud cyco-crossi võistlusel pälvisid esikohad Wout van Aert ja Shirin van Anrooij. Mathieu van der Poel tunnistas peale pingutust, et teda varem kimbutanud seljavalu on tagasi.

Belgia valitsev cyclo-crossi meister Van Aert võidutses ajaga 1:02.47, edestades Van der Poeli ühe minuti ja 38 sekundiga ning kaasmaalast Laurens Sweecki kahe minuti ja seitsme sekundiga. Kuigi avaringidel nägi Van der Poel liivasel rajal välja ülivõimas, siis neljandal ringil hakkas ta pidevalt selga sirutama ning jäi Van Aertist kaugele maha.

„Mu selg valutas täna väga palju. Ma ei tea, kust või miks see valu tuli, sest viimastel võistlustel olen ma end tegelikult väga hästi tundnud,“ avaldas Van der Poel. „Ma tean, et ma pean selle probleemiga vaeva nägema ja edasi tööd tegema. Ma loodan, et pühapäevaks on asi jälle parem.“

Seljaprobleemid on Van der Poelile muret valmistanud alates 2021. aasta maist, kui ta vigastas end maastikuratturite maailma karika etapil. Mäletatavasti kukkus Hollandi superstaar kehvasti ka Tokyo olümpiamängudel.

Naiste klassis domineerisid võistlust hollandlased. Esikoha napsas 15-sekundilise eduga valitseva Euroopa meistri Fem van Empeli ees Shirin van Anrooij (46.46). Kolmanda koha teenis Lucinda Brand (+1.10).

Pühapäeval on cyclo-crossi rattureid ootamas MK-etapp Belgias Zonhovenis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X