Van der Poel näitas Tour of Flandersi eel vägevat jõudemonstratsiooni, Pajur 83.

Tour of Flandersi soojendusvõistluse Dwars door Vlaandereni (1.UWT; 183,7 km) võitis põnevate lõpukilomeetrite järel hollandlane Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix; 4:05.39). Markus Pajur (Team Arkea-Samsic) sai 83. koha.

60 kilomeetrit enne finišijoont ründas peagrupist Van der Poel, hakates taga ajama päeva algul moodustunud jooksikute gruppi. Kui esimesed olid kinni püütud, proovis 27-aastane hollandlane mitmeid kordi üksinda eest ära sõita, kuid tulutult. Kaks kilomeetrit enne finišit liitus Van der Poel Tiesj Benooti (Jumbo-Visma) rünnakuga. Seda duot enam kätte ei saadudki ning nii teenis hollandlane viimase kolme aasta jooksul teise võidu Dwars dor Vlaanderenil. Kolmandana ületas finišijoone britt Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers), kelle jaoks oli tegemist sellel aastal siiani parima maanteehooaja tulemusega.

Ainsa eestlasena võistelnud Pajur kaotas võitjale kaheksa minuti ja 43 sekundiga. Pajur on stardis ka pühapäeval toimuval Tour of Flandersil.

Naiste samanimelise võistluse võitis itaallanna Chiara Consonni (Valcar – Travel & Service). Teise ja kolmanda kohaga pidid leppima belglanna Julie de Wilde (Plantur-Pura) ja šveitslanna Elise Chabbey (Canyon/SRAM Racing).