Van der Poel ja Van Empel kaitsesid cyclo-crossi MM-il tiitleid

425637189_785666710260474_7839643486896480716_n

Nädalavahetusel peeti Tšehhis Taboris cyclo-crossi maailmameistrivõistlused, kus eliitklassides kaitsesid tiitleid hollandlased Mathieu van der Poel ja Fem van Empel.

Van der Poel sõitis konkurentidega vahe sisse juba avaringil ning pälvis esikoha ajaga 58 minutit ja 14 sekundit. Hollandlase jaoks oli tegemist kuuenda cyclo-crossi MM-tiitliga täiskasvanute klassis, mis tähendab, et ta on nüüd rekordist vaid ühe kulla kaugusele. Enim on cyclo-crossis individuaalselt maailmameistriks kroonitud belglane Erik De Vlaeminck.

„See oli cyclo-crossi hooaja kõige tähtsam võistlus, sestap olen väga õnnelik, et selle võitsin,“ ütles Van der Poel Cyclingnewsile.

Hõbemedali teenis võitja kaasmaalane Joris Nieuwenhuic (+0.37) ja pronksmedali belglane Michael Vanthourenhout (+1.06).

Eliitklassi naiste seas oli teist aastat järjest võidukas 21-aastane hollandlanna Fem van Empel, kes näitas ratta seljas enneolematut kiirust ja tehnilisust, jättes kaasmaalannad Lucinda Brandi ja Puck Pieterse vastavalt ühe minuti ja 20 sekundi ning ühe minuti ja 54 sekundi kaugusele selja taha.

„Ma tegin sellel hooajal kõik endast oleneva, et sellel ühel võistlusel olla parim,“ tõdes Van Empel finišis. „See on kirsiks tordil minu üpris heale aastale. See võit kuulub kogu mini tiimile ja inimestele, kes mu ümber on. See tähendab mulle palju!“

Kuni 23-aastaste meeste maailmameistriks krooniti hollandlane Tibor Del Grosso ja sama vanade naiste maailmameistriks inglanna Zoe Backstedt. Juunioride klassides olid parimad itaallane Stefano Viezzi ja prantslanna Celia Gery.

Foto: UCI/Alex Whitehead/SWpix.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X