Van der Poel alustas cyclo-crossi MK-hooaega võidukalt, naistest oli parim Pieterse

Mathieu van der Poel

Cyclo-crossi maailma karika sarja seitsmendal etapil Hollandis Hulstis olid võidukad hollandlased Mathieu van der Poel (Alpecin – Deceuninck) ja Puck Pieterse (Alpesin – Deceuninck).

Neljakordne cyclo-crossi maailmameister Van der Poel jättis poolel võistltusmaal maha valitseva maailmameistri Tom Pidcocki (Ineos Grenadiers) ja pälvis oma cyclo-crossi hooaja esimese võidu. Viimati oli hollandlane cyclo-crossi sõidul stardis 11 kuud tagasi. Van der Poeli võiduajaks mõõdeti 57 minutit ja üheksa sekundit. Teise koha teenis belglane Lauren Sweeck (Crelan-Fristads; +0.15) ja kolmanda belglane Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen – Bingoal; +0.22). Pidcock kukkus raskelt viimasel ringil ning võistlust ei lõpetanud.

„Võita on hea tunne. Sellest on kaua möödas, kui ma viimati cyclo-crossis võidutsesin,“ ütles Van der Poel. „Eelmine hooaeg ei olnud hea. Ma isegi ei nimetaks seda hooajaks, kuna ma tegin seljaprobleemide tõttu vaid poolteist võistlust kaasa. Tänavu on mul olnud hea ettevalmistus ja ma olen oma vormi üle õnnelik. Tehniliselt tegin palju vigu, aga usun, et see on praegu normaalne.“

Pieterse võitis teise MK-etapi järjest ajaga 46 minutit ja 31 sekundit. Ta edestas kaasmaalasi Fem van Empelit (Pauwels Sauen – Bingoal) 42 sekundiga ja Shirin van Anrooijd (Baloise Trek Lions) ühe minuti ja 47 sekundiga. Valitsev maailmameister Lucinda Brand (Baloise Trek Lions; +2.12) pälvis viienda koha.

„Ma alustasin tugevalt, kuid Fem püüdis mind teisel või kolmandal ringil kinni,“ avaldas Pieterse. „Kui ta minust möödus, siis ta kukkus ja seejärel lakkas tema käiguvahetaja töötamast, seega ma sain uuesti vahe sisse. Rada oli väga raske, kuna siin oli palju tõusu ja Fem on nendel rajaosadel tugevam. Seega oli õnn natuke minu poolel, kui Fem vea tegi ja kukkus. Vastasel juhul oleks olnud väga põnev lahing võidu nimel. Aga ma olen muidugi oma esikoha üle õnnelik.“

MK-sarja üldliidritena jätkavad Sweeck ja Van Empel. Järgmine etapp peetakse 4. detsembril Belgias Anveris.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X