Van der Poel alistas üks-ühele duellis Van Aerti ja krooniti maailmameistriks

329532354_730730805107729_1511797316309733580_n

Hollandis Hoogerheides peetud cyclo-crossi maailmameistrivõistlustel valmistas kodupubliku suurt head meelt Mathieu van der Poel, kes alistas üks-ühele peetud sprindifinišis belglase Wout van Aerti.

Kaks peamist favoriiti jätsid kohe võistluse algfaasis teised konkurendid selja taha ning läksid oma teed. Külg-külje kõrval heideldi finišini, kus oma paremuse pani maksma Van der Poel, teenides karjääri viienda maailmameistritiitli eliitmeeste klassis. Van Aert pidi leppima hõbedaga ning pronksi sai kaela belglane Eli Iserbyt (+0.12).

„See on kindlasti üks minu kolmest parimast võidust terve karjääri jooksul. Ma jään seda kauaks mäletama,“ ütles Van der Poel emotsionaalselt finišis. „Raske on seda kõike sõnadesse panna, sest ma nägin väga kõvasti vaeva selle tiitli nimel. Kõik teavad minu ja Wouti lugu – me oleme üksteist kannustanud juba kümme aastat. Ma usun, et publiku jaoks oleks see vaatemäng olnud hoopis teistsugune, kui üks meist oleks puudunud. Me mõlemad aitame üksteist kõrgemale tasemele ja seda spordiala samuti. Ma ei ole cyclo-crossis midagi sellist varem näinud.“

Pühapäeval oli cyclo-crossi MM-il raja ääres ligi 40 000 pealtvaatajat. Enne eliitmeeste võistlust jagasid medalid veel kuni 23-aastased naised. Maailmameistriks krooniti hollandlanna Shirin van Anrooij (45.53), alistades briti Zoe Backstedti (+0.33) ja tšehhitari Kristyna Zemanova (+1.32).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X