Van der Haar võitis haarava lõpplahendusega prestiiže cyclo-crossi võistluse Belgias, Ferrand-Prevot tegi debüüdi Team Ineos Grenadiers värvides

Pauline Ferrand-Prevot

Teisipäeval peeti Hollandis mainekas cyclo-crossi võistlus Koppenbergcross, mille võitis meeste klassis haarava lõpuringi lahingu järel valitsev Euroopa meister Lars van der Haar (Baloise – Trek Lions). Naiste klassis jätkas võidukalt Fem van Empel (Pauwels Sauzen – Bingoal), samal ajal kui Pauline Ferrand-Prevot tegi esimese võistluse Team Ineos Grenadiers värvides.

Koppenbergcrossi võistluse finiš on kuulsa Belgia munakivitõusu Koppenbergi otsas. Oma paremuse pani seal maksma Lars van der Haar, kes lõpuringi alustades kukkus ning jäi seetõttu eelmise aasta võitjast Eli Iserbytist ja Michael Vanthourenhoutist maha. Lõputõusule tuligi esimesena väikese vahega Vanthourenhout, kuid seejärel belglase hoog rauges ning 150 meetrit enne finišit möödusid temast nii Van der Haar kui Iserbyt. Hollandlase võiduajaks mõõdeti 1:03.30. Seejuures võidutses viimati Koppenbergi otsas Hollandi rattur 2017. aastal, kui parim oli Mathieu van der Poel. Iserbyt kaotas võitjale viie ja Vanthourenhout 11 sekundiga.

Naiste klassis võidutses Van Empel, kes on sel ajal esikoha pälvinud juba kaheksal võistlusel, seal hulgas neljal MK-etapil. Tõenäoliselt stardib vaid 20-aastane Van Empel tuleval nädalavahetusel esmakordselt eliitnaiste seas Euroopa meistrivõistlustel ning võit Koppenbergcrossil näitas, et ta on tugev favoriit kuldmedali soosikute hulgas. Teine ja kolmas koht läksid samuti Hollandisse, kui Denise Betsema (+0.52) sai teise ja Shirin van Anrooij (+1.14) kolmanda koha.

Taas cyclo-crossi radadele naasnud Pauline Ferrand-Prevot tegi debüütvõistluse Team Ineos-Grenadiers värvides, olles ühtlasi esimene naine, kes Suurbritannia võistkonda esindab. Tehniliste probleemide tõttu pidi prantslanna leppima alles 12. kohaga, kaotades võitjale kuue minuti ja 15 sekundiga, kuid mitmekordne maailmameister jäi optimistlikuks ning tõdes peale võistlust, et nägi endas head vormi ning kui tehnika toimima saab, siis on ta kindlasti suures mängus tagasi.

Tuleval nädalavahetusel peetakse 4.-6. novembrini Belgias Namuris cyclo-crossi Euroopa meistrivõistlused. Stardis on ka Eesti koondis koosseisus Markus Mäeuibo, Virgo Mitt, Oliver Mätik, Elisabeth Ebras, Magnus Krusemann, Eero Kiskonen, Tatjana Dobolina, Kristi Kuldkepp, Sille Puhu, Maris Kaarjärv, Tea Lang ja Rainer Sildvee.