Van Aertist lõpuspurdiga jagu saanud Haller teenis karjääri suurima võidu, Pajur 72.

BEMER Cyclassics 2022

Saksamaal Hamburgis toimunud World Touri sarja kuuluval ühepäevasõidul 25. BEMER Cyclassics (204,7 km) pälvis esikoha austerlane Marco Haller (Bora-Hansgrohe). Markus Pajur (Team Arkea Samsic) lõpetas 72. positsioonil.

Haller (4:37.23) edestas väikeses grupifinišis belglasi Wout van Aerti (Jumbo-Visma) ja Quinten Hermansi (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux). Pajuri meeskonnast oli parim kaheksandal kohal lõpetanud prantslane Hugo Hofstetter (+0.09). Pajur ise kaotas võitjale kahe minuti ja 54 sekundiga.

„Mu suur unistus sai teoks,“ ütles Haller finišis. „Peale Wasebergi ütlesin oma meeskonnakaaslasele Patrick Konradile, et me peame jätkama kõvasti isegi, kui pärast lõpetame neljandana ja viiendana, sest see oli parem mõte, kui oodata suurt grupifinišit. Mul olid väga head jalad, Patrick tegi väga head tööd lõpukilomeetritel ja ma olin suuteline Wouti alistama pikas ja raskes sprindis.“

Haller on varem karjääri jooksul võitnud etappe erinevatelt velotuuridelt ning pälvinud 2015. aastal üldarvestuses esikoha Tour des Fjordsil, kuid ühepäevasõitu ei ole austerlane varem veel võitnud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X