Van Aert teenis esimese Touri etapivõidu, küljetuul räsis mitmeid favoriite

662844h438ct63

Prantsusmaa velotuuri kümnedal etapil võidutses Wout van Aert (Team Jumbo-Visma), kes edestas küljetuule tagajärjel väikeseks lõhutud grupi finišis Elia Vivianit (Deceuninck-WuickStep) ja Caleb Ewani (Lotto Soudal). Endise cyclocrossi maailmameistri jaoks oli tegemist esimese Tour de France’i etapivõiduga. Rein Taaramäe (Team Total Direct Energie) ja Tanel Kangert (EF Education First) lõpetasid vastavalt 111. ja 116. kohal.

Võistluse algfaasis eraldus peagrupist viis ratturit: Tony Gallopin, Natnael Berhane, Anthony Turgis, Mads Würtz ja Odd Christian Eiking. Hiljem liitus nendega veel Michael Schär. Vahe jooksikutega ei kasvanud kordagi üle kolme minuti pikkuseks ning nad saadi kätte, kui finišini oli jäänud 25 kilomeetrit.

Umbes 30 kilomeetrit enne lõppu lõhuti peagrupp küljetuules mitmeks väikeseks grupiks. Esimestest jäid maha teiste seas ka üldvõidule pretenteerivad Thibaut Pinot, George Bennett, Vincenzo Nibali, Jakob Fuglsang, Richie Porte ja Kangerti klubi liider Rigoberto Uran. Peagrupis oli tempo üleval hoidmisest väga huvitatud Team Ineos, kelle mõlemad liidrid Geraint Thomas ja Egan Bernal ees olid. Lõpuks sai 217,5-kilomeetrisel etapil võitjaga sama aja kirja 28 ratturit. Peagrupis lõpetas ka kollast liidrisärki kandnud Julian Alaphilippe.

Uran, Porte, Fuglsang ja Pinot kaotasid finišis võitjale ühe minuti ja 40 sekundiga. Rein Taaramäe ja Tanel Kangert lõpetasid vastavalt 111. ja 116. kohal, kaotades võitjale üheksa minuti ja 41 sekundiga.

Kokkuvõttes tõusis Alaphilippe’i järel teisele kohale Geraint Thomas (+1.12) ja kolmandale Egan Bernal (+1.12). Taaramäe langes viis kohta ja jätkab 39. kohal (+23.08) ning Kangert langes kahe koha võrra ning jätkab 59. positsioonil, kaotades võitjale 38 minuti ja 48 sekundiga.

Homme on velotuuril kavas esimene puhkepäev.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X