Van Aert pälvis hooaja esimese võidu, maailmameistrit tabas ebaõnn

Belgias Herentalsis peetud cyclo-crossi võistlusel X2O Trophyl pälvis hooaja esimese võidu kohalike rõõmuks Wout van Aert, kes edestas valitsevat maailmameistrit Mathieu van der Poeli.

Van Aerti võiduajaks märgiti 58 minutit ja 13 sekundit. Van der Poeli võistluse rikkus rehvi purunemine, mistõttu kaotas ta finišis võitjale 35 sekundiga. Kolmandale kohale tuli belglane Michael Vanthourenhout (+1.32).

Mägisel, mudasel ja tehnilisel rajal peetud võistlusel näitas Van der Poel suurepäraseid maastikurattavõistlustelt pälvitud oskuseid ning oli kolmandaks ringiks läinud konkurentidelt eest, kuid seejärel tabas maailmameistrit ebaõnn ning Van Aert tuli endast mööda lasta. Van der Poel ei suutnud järgmise kolme ringiga enam 30-sekundiliseks kärisenud vahet tagasi sõita ja pidi leppima teise kohaga.

Naiste seas ei olnud valitsevale maailmameistrile Ceylin del Carmen Alvaradole vastast ning nii pälvis ta esikoha Lucinda Brandi ja Denise Betsema ees.