Van Aert lõpetas cyclo-crossi MK-etapil Benidormis Van der Poeli võiduseeria

UCI CX world cup 13th round in Benidorm

Pühapäeval peeti Hispaanias Benidormis cyclo-crossi maailma karika sarja 13. etapp, kus võidutsesid belglane Wout van Aert ja hollandlanna Fem van Empel (mõlemad Team Visma | Lease a bike).

Eliitklassi meeste võistlusel lõpetas Van Aert valitseva maailmameistri Mathieu van der Poeli (Alpecin-Deceuninck) neljavõidulise seeria, kui pälvis üheksaringilisel jõuproovil esikoha ajaga 1:01.06. Belglane tegi võidulükke viimasel tõusul, kukkus seejärel, kuid see ei takistanud tal esikohta napsamast kaasmaalaste Michael Vanthourenhouti (Pauwels Sauzen – Bingoal; +0.03) ja Thibau Nysi (Baloise Trek Lions; +0.07) ees. Avaringil mehaaniliste probleemidega tegelenud Van der Poel lõpetas viiendal kohal, kaotades Van Aertile 12 sekundiga.

„Natuke oli halba õnne, aga jätkasin võitlemist. Tundsin end päris tugevana. Mathieu on muidugi samuti väga tugev, kuid tal oli ka halba õnne. Kahju, et meil omavahel suurt duelli ei toimunud, kuid siiski enne lõppu kukkudes pidin teised konkurendid seljatama. See ei olnud lihtne, aga mul on hea meel, et seda suutsin. Võitmine on alati magus ja see oligi siin minu eesmärgiks,“ ütles hooaja esimese MK-etapivõidu teeninud Van Aert võistluse järel.

MK-sarja kokkuvõttes juhib enne viimast etappi belglane Eli Iserbyt (317 punkti), edestades hollandlasi Joris Niewenhuisi (283) ja Lars van der Haari (274). Viiel etapil osalenud Van der Poel (181) hoiab üheksandat kohta ja neljal etapil osalenud Van Aert (121) 15. positsiooni.

Eliitklassi naiste konkurentsis oli hollandlannade ülemvõim, kes võtsid lõpuks nelikvõidu. Parim oli valitsev maailmameister Van Empel (52.53), jättes selja taha Puck Pieterse (Fenix-Deceuninck; +0.01), Ceylin Alvarado (Alpecin-Deceuninck; +0.16) ja Lucinda Brandi (Baloise Trek Lions; +0.27).

MK-sarja üldvõidu kindlustas juba enne viimast etappi omale Alvarado (337 punkti). Teisel positsioonil on Pieterse (290) ja kolmandal Brand (259). Vahepeal seitsmel etapil osalemata jätnud Van Empel (212) on viies.

Cyclo-crossi MK-hooaja viimane etapp peetakse 28. jaanuaril Hollandis Hoogerheide’s.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X