Van Aert edestas kodupubliku ees kahel korral Van der Poeli

Wout van Aert

Teisipäeval ja kolmapäeval sõideti Belgias kaks Telenet Superpresitge’i sarja etappi. Mõlematel võidutses kodupubliku rõõmuks Wout van Aert (Jumbo Visma).

Teisipäeval sõidetud Heusden-Zolderi etapil oli Van Aerti võiduajaks 1:02.30, edestades Mathieu van der Poeli (Alpecin-Deceuninck) kuue ja Lars van der Haari (Baloise Trek Lions) 16 sekundiga. Valitsev maailmameister Tom Pidcock (Ineos Grenadiers; +0.20) pidi leppima neljanda ja Euroopa meister Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen – Bingoal; +1.05) viienda kohaga.

„Tegemist oli äärmiselt närvesööva võistlusega. Usun, et me mõlemad saime aru, et võitja otsustatakse seekord alles finišisirgel. Teisel poolel keskendusin ainult sellele, et millise taktikaga esikoht endale napsata,“ avaldas Van Aert finišis.

„Tahtsin teha pika finiši, aga lõpuks tuli leppida lühikesega,“ kirjeldas Van der Poel. „Kahjuks libises mu jalg pedaalist ja ma ei saanud korralikku sprinti teha.“

Eliitnaiste seas võidutsesid Hollandi sõitjad. Esikoha napsas endale Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin – Deceuninck) ajaga 40.21. Kaasmaalannad Inge van der Heijden (777) ja Lucinda Brand (Baloise Trek Lions) kaotasid talle vastavalt kolme ja kuue sekundiga.

Kolmapäeval Diegemis toimunud etapil edestas Van Aert (1:00.46) maailmameistrit Pidcocki kuue ja Van der Poeli 33 sekundiga. „Minu nõrkuseks olid liivased kohad ning ma andsin oma peas natuke alla. Aga kui ma nägin, et Mathieu püsib mu vaateväljas, siis hakkasin endasse uuesti uskuma ja näitasin, et omavaheline konkurents on endiselt väga-väga tihe.“

Naiste seas oli parim hollandlanna Puck Pieterse (Alpecin – Deceuninck; 44.09), pälvides esikoha Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions; +0.30) ja Alvarado (+1.02) ees.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X