Väljalangemissõidu MM-il Joosep Mesi 30.koht

repost1147397238925852938

Hispaanias Barcelonas toimunud maastikuratturite väljalangemissõidu maailmameistrivõistlustel lõpetas Joosep Mesi 30. kohal. MK- etappide üldarvestuses lõpetas hooaja parimana Kirill Tarassov tulles 22. kohale.

MM-il Barcelonas Montjuïci rahvuspalee ees sõideti esmalt eraldistardist kvalifikatsiooni sõidud, mille järel Joosep Mesi oli 27. kohal ja jätkas võistlust 1/8-finaalis. Neljaste stardigruppidena toimus kaheksa sõitu, millest edasi pääses iga sõidu kaks parimat. Kahjuks jäi 1/8-finaal Joosep Mesil sel korral ületamatuks. Teise eestlasena stardis olnud Kirill Tarassovil tuli rattal kett maha ja kvalifikatsioonist ta edasi ei pääsenud. Üldarvestuses lõpetasid eestlased Joosep Mesi ja Kirill Tarassov (mõlemad Trey Mountainbike Team) vastavalt 30. ja 33. kohal.

Joosep Mesi kommenteeris sõitu lähemalt, “üks päev enne võistlust lõhkusin rattal keti harjutustreppidel ja see ajas jalgrattal käiguvahetuse segamini. Asjad said korda järgmisel päeval vahetult enne võistlust, kuid halb õnn sellega ei lõppenud. Kvalifikatsioonis lõhkusin treppidel tagumise ratta rehvi, mis kuidagi hoidis õhku sees, nii et suutsin kvalifikatsiooni lõpuni sõita. 1/8-finaaliks sain oma meeskonnakaaslase Kirill Tarassovi ratta, mis oli suuruselt väiksem ja täiesti teistsugune, nii et seekord oli sõit selline, ” võttis Mesi sõidu kokku.

Meeste arvestuses tuli maastikuratturite väljalangemissõidu maailmameistriks prantslane Titouan Perrin-Ganier, skaslase Simon Gegenheimeri ja Puerto Rico sõitja Ricky Moralese ees. Titouan Perrin-Ganier oli Joosep Mesil vastaseks ka 1/8-finaalis.

Naiste arvestuses osales 21 ratturit, kellest kvalifikatsioonis pääses edasi 16 maastikuratturit, kellest parima sõidu tegi itaallanna Gaia Tormena, kes ka üldarvestuses krooniti maailmameistriks. Teisena lõpetas võistluse prantslanna Coline Clauzure, rootslase Ella Holmegardi ees.

UCI Mountain Bike Eliminator World Championships Barcelona, Spain tulemused

Selleks aastaks on XCE hooaeg lõppenud ja eestlastes sai maailmakarika etappide kokkuvõttes Kirill Trarassov 22. ja Joosep Mesi 39.koha (arvestuses läks kirja üheksa parimat sõitu) UCI MTB Eliminator World Cup 2022 – üldtulemused

1. Simon Gegenheimer (Sakamaa) 455 pts.
2. Titouan Perrin-Ganier (Prantsusmaa) 434 pts.
3. Quentin Schrotzenberger (Prantsusmaa) 351 pts.

1. Gaia Tormena (Itaalia) 623 pts.
2. Germany Marion Fromberger (Saksamaa) 457 pts.
3. Brazil Marcela Lima Matos ( Brasiilia) 319 pts.

Kirill Tarassov ja Joosep Mesi
Kirill Tarassov ja Joosep Mesi UCI Mountain Bike Eliminator World Championships, Barcelona 2022

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X